Fotbal

Sudí Julínek potrestán, Dočkala měl vyloučit, rozhodla komise rozhodčích

Sudí Julínek potrestán, Dočkala měl vyloučit, rozhodla komise rozhodčích

Komise rozhodčích vyhodnotila, že žlutá karta pro Bořka Dočkala byla udělena nesprávně. Podle ní měl být kapitán Sparty vyloučen za surovou hru. Sudí Julínek byl za tuto chybu potrestán omezením delegace a byl přeřazen na seznam rozhodčích Fortuna Národní ligy.

V nedělním zápase proti Mladé Boleslavi Sparta získala tři body až díky gólu v samotném závěru utkání, kdy se prosadil Adam Hložek po hlavičce Matěje Pulkraba. Právě Pulkrab ale přišel na hřiště místo Bořka Dočkala, kterému sudí Julínek za přišlápnutí Michala Hlavatého udělil žlutou kartu. Podle rozhodnutí komise rozhodčích měl ale bývalý reprezentant vidět kartonek červené barvy.

"V 72. minutě měl rozhodčí na základě intervence VAR vyloučit domácího hráče za surovou hru. Faulující hráč svým zákrokem ohrozil zdraví soupeře," zdůvodňuje rozhodnutí komise její předseda Radek Příhoda. 

V tomto samém zápase ještě komise zkoumala zákrok Marka Matějovského na Ondřeje Čelůstku. Záložník Mladé Boleslavi dostal za tento zákrok od sudího Julínka žlutou kartu, což komise vyhodnotila jako správný postup. "Ve 42. minutě rozhodčí správně udělil žlutou kartu hráči hostí (Marku Matějovskému) za bezohlednou hru. Hráč nejdříve zasáhl míč a následně i soupeře," řekl Příhoda.

Související obsah

​​Sudí Julínek za chybné neudělení červené karty bude mít omezenou delegaci na čtyři kola nejvyšší soutěže a byl zapsán na seznam rozhodčích pro druhou ligu. 

Komise rozhodčích ještě přehodnotila situaci ze zápasu Viktorie Plzeň proti Jablonci, kdy měl rozhodčí Hrubeš nařídit pokutový kop pro Plzeň po faulu na Milana Havla, jehož srazil k zemi Tomáš Malínský. Sudí nejdříve ukázal na penaltový puntík, ale po konzultaci s videorozhodčím trest odvolal. Podle Komise rozhodčích měl navíc vidět Malínský i červenou kartu.

Za tuto chybu a další prohřešky z přechozích utkání dostal Hrubeš stejný trest jako Julínek za chybu v utkání Sparty proti Boleslavi.

Dočkalovo chování sice komise posoudila jako surové, ale fotbalista na Slovensku předvedl ještě něco mnohem horšího.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

České házenkářky se o překvapení nepostaraly. Na úvod MS nestačily na Němky

Česká házenkářská reprezentace odstartovala mistrovství světa prohrou s favorizovaným Německem v poměru 21:31. Nejlepší českou střelkyní byla Dominika Zachová, která se trefila čtyřikrát. V dalším utkání hrají svěřenkyně Jana Bašného s Maďarskem.