Oshie sestřelil Ottawu hattrickem, Tampa padla na ledě rozjetého Buffala

Velká přestřelka se zrodila na ledě Ottawy. I přes pět vstřelených gólů nezískali domácí proti Washingtonu ani bod, když prohráli 5:7. Hlavní podíl na tom měl Američan T.J. Oshie, který nastřílel hattrick. Stejný kousek se sice na druhé straně povedl i Bathersonovi, ale na rozdíl od svého staršího protihráče nemůže být s výsledkem spokojený. Velké překvapení se zrodilo na ledě Buffala, které si vyšláplo na obhájce Stanley Cupu. Češi v noci z pondělí na úterý nebodovali.

Že to budou v utkání mezi Ottawou a Washingtonem gólové hody, bylo jasné už po první třetině, ve které padlo celkem pět gólů. Na úvodní trefu Bathersona dokázali Capitals odpovědět hned čtyřmi přesnými zásahy, když se hned dvakrát trefil Oshie.

Ottawa ale zdaleka neskládala zbraně a už ve 32. minutě bylo vyrovnáno. Do šaten před závěrečnou třetinou ale nakonec odjížděli spokojenější hosté, jelikož se v závěru druhé části trefili Ovečkin a Oshie. V závěrečné třetině přidaly oba týmy po jedné brance, a tak se Washington raduje z výhry 7:5.

​Vysokou výhru si také připsali hokejisté Buffala, kteří na začátku sezony ani zdaleka nepřipomínají otloukánky z minulého roku. Na svém ledě si vyšlápli na vítěze posledních dvou Stanley Cupů, Tampu Bay, když ji porazili 5:1. Hlavní podíl na tom měl Victor Olofsson, který vstřelil dva góly. Brankář Craig Anderson se pak blýskl 35 zákroky.

Noční výsledky NHL:

Buffalo Sabres – Tampa Bay Lightning 5:1 (1:1, 1:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 2. V. Olofsson (Tage Thompson, Hägg), 40. Caggiula, 45. Hinostroza, 55. Hägg (Girgensons), 58. V. Olofsson (R. Asplund, Tage Thompson) – 19. Killorn (McDonagh, M. Joseph)

New York Rangers – Calgary Flames 1:5 (0:1, 0:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 46. Dryden Hunt (Trouba, K'A. Miller) – 19. Ch. Tanev (J. Gaudreau, E. Lindholm), 23. Mangiapane, 49. Coleman (Backlund, T. Pitlick), 52. Backlund (Coleman, Hanifin), 60. Mangiapane (R. Andersson, D. Dubé)

Ottawa Senators – Washington 5:7 (1:4, 3:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 3. Batherson, 26. Norris (Zub, Batherson), 30. Tierney (Ennis, Chabot), 32. Batherson (B. Tkachuk), 47. Batherson (Norris, Chabot) – 7. Oshie (T. van Riemsdyk), 12. Oshie (Mantha, McMichael), 14. Nick Jensen (D. Orlov, Sheary), 16. Carlson (Eller, Fehérváry), 37. Ovečkin, 40. Oshie (McMichael), 51. Ovečkin (T. Wilson)

Carolina Hurricanes – Toronto Maple Leafs 4:1 (0:1, 3:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 28. Aho (Bear, A. Svečnikov), 30. Lorentz (Martinook), 37. Niederreiter (Slavin), 59. A. Svečnikov (Slavin) – 4. Matthews (Bunting)

Florida Panthers – Arizona Coyotes 5:3 (1:1, 2:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 20. J. Thornton (S. Reinhart, Montour), 26. Vatrano (Montour, Hörnqvist), 31. Ekblad (Huberdeau, S. Bennett), 47. Huberdeau (S. Bennett, Tippett), 60. Duclair (Weegar, Barkov) – 18. Keller (N. Schmaltz), 52. L. O'Brien (Ch. Fischer, Strälman), 53. Kessel (Ljubuškin, Johan Larsson)

Columbus Blue Jackets – Dallas Stars 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 6. O. Bjorkstrand (Roslovic, Hofmann), 31. Hofmann (O. Bjorkstrand), 46. Werenski (Kuraly, E. Robinson), 59. Texier (Werenski) – 58. Seguin (Lindell, R. Suter)

St. Louis Blues – Los Angeles Kings 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 44. Tarasenko (Krug, R. Thomas), 56. Tarasenko (I. Barbašev), 59. Perron (R. O'Reilly, M. Scandella)