Fotbal

Rangers oplakávají ztrátu legendy. Ikonický kouč zemřel

Rangers oplakávají ztrátu legendy. Ikonický kouč zemřel
Zdroj: profimedia.cz

Slavný skotský trenér Walter Smith zemřel. 73letý kouč, jenž slavil s Rangers FC deset ligových titulů, bojoval s vážnou nemocí. Naposledy byl viděn na veřenosti minulý měsíc při charitativním golfovém turnaji.

Walter Smith je spojován právě se slavnými Rangers, jelikož s tímto skotským velkoklubem získal dohromady 10 ligových titulů. Poprvé tým z Ibrox Stadium vedl v letech 1991–1998 a získal sedm ligových triumfů v řadě. 

Toto úspěšné období mu pak vyneslo angažmá v Premier League, kde čtyři roky trénoval Everton. Následně v letech 2004–2007 také vedl skotskou fotbalovou reprezentaci.


Naposledy pak Smith opět vedl své Rangers a i druhé angažmá v tomto klubu mu vyneslo další ligové tituly, čímž je Walter Smith považován za druhého nejúspěšnějšího trenéra "Jezdců" po legendárním Billu Struthovi, jenž s Rangers získal 18 ligových trofejí.

Poslední roky ale skotský kouč bojoval s vážnou nemocí a v březnu podstoupil operaci. Jeho život vyhasl v 73 letech. "Je téměř nemožné shrnout, co Walter znamenal pro každého z nás v Rangers. Ztělesňoval vše, čím by Rangers měli být. Walter po sobě zanechává manželku, děti a vnoučata, na které v této těžké době myslíme a modlíme se," dodal předseda Rangers FC Douglas Park.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Obránce Pardubic zapsal proti Třinci pět bodů, zlínský bek zase vstřelil hattrick

Hokejové Pardubice dokázaly ve 29. kole Tipsport extraligy porazit vedoucí Třinec. Přičinil se o to zejména obránce Košťálek, jenž si připsal pět asistencí. To Sparta zase padla s posledním Zlínem, za který zářil obránce Daniel Gazda. Zlínský bek vstřelil hattrick a navrch přidal jednu přihrávku. Výsledky Tipsport extraligy: Litvínov - Olomouc 3:4 Plzeň - Karlovy Vary 3:2 Vítkovice - Hradec Králové 1:2 v prodloužení Brno - Kladno 5:2 Pardubice - Třinec 6:3 Sparta - Zlín 4:6