Juventus prohrál gólem v nastavení, Barák dal gól Udinese

Série povedených zápasů Juventusu skončila. Nejúspěšnější tým v historii Itálie doma padl se Sassuolem. Při dvou šancích mu chyběl jen kousek štěstí, ale nakonec prohrál gólem z poslední minuty nastavení. Veroně vystřelil remízu na půdě Udinese Antonín Barák.

Juventus šel do utkání se Sassuolem v dobré formě, naposledy v lize remizoval s Interem a předtím čtyřikrát vyhrál. V prvním poločase ale nedokázal vypálit ani jednou mezi tři tyče. Dybala v největší šanci v 38. minutě trefil pouze tyč, což hosté potrestali Frattesiho gólem do šatny.

Na konci první hodiny hry měly šanci oba týmy. Hostující Raspadori ale z dobré příležitosti netrefil bránu a následný útok Juventusu zakončil povedenou střelou Cuadrado. Brankáře sice překonal, ale na brankové čáře ho zastoupil obránce Kayhan, takže Sassuolo stále vedlo.

O vyrovnání se postaral Weston McKennie. V 76. minutě si naskočil na Dybalův centr a hlavou poslal míč přesně k tyči. Když po devadesáti minutách rozhodčí přidal dalších pět, už to vypadalo, že se budou body dělit, jenže minutu před koncem hosté předvedli smrtící brejk, na jehož konci byl Maxime López. Francouzský záložník vystřelil Sassuolu výhru a snížil náskok sedmého Juventusu na rozdíl jediného bodu.

V zápase Udinese s Veronou to dlouho vypadalo na triumf domácích. Success se trefil již ve třetí minutě a po něm se dlouho nikdo další nedokázal prosadit. Hosté byli více na míči, ale domácí více stříleli. V 83. minutě dostala Verona výhodu pokutového kopu, k němu se postavil Antonín Barák a míč poslal na druhou stranu, než kam skočil brankář. Český záložník se tak postaral o remízu 1:1.

Ve večerních zápasech se pak dařilo římskému AS, které vyhrálo na hřišti Cagliari po obratu 2:1. Inter Milán potvrdil zase roli favorita a na hřišti Empoli zvítězil 2:0, Lazio pak přehrálo Fiorentinu.

České házenkářky se o překvapení nepostaraly. Na úvod MS nestačily na Němky

Česká házenkářská reprezentace odstartovala mistrovství světa prohrou s favorizovaným Německem v poměru 21:31. Nejlepší českou střelkyní byla Dominika Zachová, která se trefila čtyřikrát. V dalším utkání hrají svěřenkyně Jana Bašného s Maďarskem.