Fotbal

Do Edenu musela sanitka, slávističtí chuligáni napadli ředitele Sigmy

Ligové utkání mezi Slávií a Olomoucí (1:0) mělo nepříjemnou dohru. Fanoušci sešívaných napadli vozidlo s funkcionáři hostů. Informoval o tom sám předseda představenstva domácího klubu Jaroslav Tvrdík. Případem se zabývá policie.

"Po zápase došlo v areálu klubu k napadení vozidla SK Sigma Olomouc a ke zranění jednoho člena tříčlenné posádky, který je ošetřován v nemocnici," informoval sám šéf Slavie na sociálních sítích.

Podle informací musel být technický ředitel Milan Zapletal převezen sanitkou do nemocnice. Při snaze uklidnit situaci na něj slávističtí chuligáni, kteří v počtu přes deset osob obklíčili auto, zaútočili a dotyčný utržil tržnou ránu na hlavě. Ve voze dále seděl obchodní ředitel Aleš Škerle a další osoba. Zapletal je po ošetření v pořádku.

 

"Omlouváme se hostům a stydíme se za skupinu osob, jejíž bezprecedentní a netolerovatelné jednání nemá s fanděním klubu nic společného," omluvil se za Slavii Tvrdík ve svém tweetu.

 

Související obsah

Během následujícího dne přišla zpráva, že se napadením zabývá policie. Krátkým vyjádřením reagoval i klub z Hané: "Případem se nyní zabývá Policie České republiky. Věříme, že celý incident bude řádně prošetřen. Děkujeme Slavii za vyjádření podpory, stejně jako ona takovému jednání nerozumíme. Jakékoliv projevy násilí do moderní společnost nepatří a jako klub je kategoricky odsuzujeme." 

​Slavia ligovou dohrávku vyhrála díky trefě Olayinky 1:0. Hrdina utkání využil hrubku hostů a poslal svůj tým do vedení. Aktuálně je mistr posledních tří let na třetí pozici tabulky.

Fotbaloví chuligáni řádí také na Slovensku. Tyto děsivé záběry přišly z Trnavy:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události