La Liga

Barcelona je bez trenéra. Koemanovi zlomilo vaz selhání proti Vallecanu

Zdroj: profimedia.cz

Ronald Koeman po 14 měsících končí na postu hlavního trenéra FC Barcelony.

Katalánský velkoklub zažívá snad největší krizi ve své historii. Finanční problémy se promítají i do hry a Barcelona v 10 zápasech nasbírala pouze 15 bodů. V tabulce La Ligy je devátá a nedaří se jí ani v Lize mistrů, kdy ve skupinové fázi dvakrát prohrála.

Ředitel Barcelony Joan Laporta se rozhodl jednat. Po porážce v El Clasicu 1:2 zlomila zkušenému trenérovi vaz středeční prohra s Vallecanem 0:1. Spekulace krátce po utkání potvrdil sám klub. "Ronald Koeman byl uvolněn ze svých povinností hlavního trenéra," zní titulek na oficiálním webu klubu.

Podívejte se na sestřih utkání Barcelona - Vallecano (0:1):

​Bývalý lodivod Evertonu či národního týmu Nizozemska se s týmem rozloučí ve čtvrtek 28. října. Kdo 58letého trenéra nahradí, zatím není jasné, ale hodně se mluví o bývalé hvězdě Katalánců Xavimu. La ligu můžete sledovat na stanicích Nova Sport 3 a 4.