Sochu slavného boxera přirovnávají k nepovedené hlavě Ronalda. Poznáte ho?

Zdroj: koláž tn.cz / profimedia, WBC

Pamatujete si bronzovou bystu Cristiana Ronalda na madeirském letišti, která místo úžasu sbírala posměch? Tak podobnou aféru nyní zažívá bývalý boxerský šampion těžké váhy. Jeho sochu odhalili v Las Vegas a reakce na sebe dlouho nenechaly čekat.

Přes tři metry vysoká socha byla odhalena v Las Vegas u tamní slavné pizzerie na počest boxerské ikony. Kolem odhalení bylo velké pozdvižení a sám boxer byl u toho, se sochou na svou počest se pochlubil na sociálních sítích.

Autor Riche Palmer se sice pokusil zachytit muskulaturu, která naháněla hrůzu mezi provazy na konci 20. století, a nezapomněl ani na charakteristické tetování kolem oka, nicméně příliš chvály nesklidil.

"Miluji Mikea, ale tahle socha vůbec nevypadá jako on," je jeden z mnoha příspěvků na twitteru. "To není socha Mikea Tysona, to je náhodný týpek s jeho tetováním na obličeji," je další z uštěpačných komentářů. Jiní fanoušci si vzpomněli na dílo Emmanuela Santose z roku 2017 a přirovnali Tysonovu sochu k bystě Cristiana Ronalda.

​​Socha byla postavena na počest boxerské kariéry Mikea Tysona. V profesionálním ringu absolvoval 58 duelů, 50 vyhrál, 44 z nich knokautem, šestkrát odešel poražený a dvakrát byl zápas prohlášen "no contest". Železný Mike během kariéry, kterou brzdily boxerovy eskapády, držel titul WBA, WBC, IBF a dodnes je nejmladším šampionem těžké váhy v historii. Pás WBC poprvé získal v roce 1986, když mu bylo pouhých 20 let.

Mike Tyson složil Trevora Berbicka (1986) Zdroj: Profimedia

Minulý rok se Mike Tyson v 54 letech vrátil mezi provazy. V exhibičním zápase si to rozdal s Royem Jonesem juniorem:

Extraliga: Kometa venku zdolala Liberec 4:2

Bílí tygři šli na domácím kluzišti do vedení, když hned ve 4. minutě využil přesilovku Jaroslav Vlach. Ve druhé třetině se ale o slovo přihlásili hosté, prvně srovnal Zaťovič (23.) a v polovině zápasu poslal Kometu do vedení Zbořil (30.). V poslední části upravil na 3:1 při vlastním oslabení Daniel Rákos (44.). V závěru ale utkání zdramatizoval Ivan, který v 58. vstřelil kontaktní gól. Na to ale vzápětí odpověděl opět Rákos (58.), který pojistil výhru Brna gólem na 4:2. Liberec po prohře sestoupil na 13. místo tabulky, Kometa naopak po bodovém zisku vystoupala na 9. příčku.

Karviná v Ďolíčku podlehla Bohemce 0:3 a stále čeká na první výhru sezóny

O měsíc odloženou dohrávku 13. kola Fortuna ligy přesvědčivě ovládli fotbalisté Bohemians, na domácím trávníku v Ďolíčku deklasovali hosty z Karviné 3:0. Klokani šli do vedení dvěma góly v rychlém sledu. Prvně se v 22. minutě trefil Puškáč a o dvě minuty zvyšoval Köstl. V 81. minutě pak na konečný stav upravil Necid. Bohemka si výhrou po debaklu 0:6 s Plzní zlepšila náladu, to Karviná se nadále trápí a stále čeká na první výhru sezóny, s Teplicemi sdílí poslední místo tabulky.