Fotbal

Výtržnostmi v Trnavě se zabývá i policie. Obvinila 11 mužů a zdaleka nekončí

S výtržnostmi během fotbalového zápasu mezi Trnavou a Slovanem Bratislava se nezabývá pouze disciplinární komise slovenské Fortuna ligy, ale už i policie. Ta obvinila hned jedenáct fanoušků, které nyní stíhá na svobodě. V případě odsouzení můžou jít do vězení až na tři roky.

Obviněným mužům, které policie vyšetřuje, je 23-46 let. Zatím se jich podařilo vypátrat jedenáct, ale na ztotožnění dalších výtržníků policie dále pracuje. S těmito informacemi přišla v pátek tisková mluvčí krajské policie Zlatica Antalová.

"V případě prokázání viny jim může hrozit odnětí svobody až na tři roky. Policie stíhá osoby na svobodě," řekla Antalová. 

Související obsah

​Poprvé se policie do celého incidentu zapojila už na hrací ploše, kdy strážci zákona v kuklách vběhli na hřiště, aby fanoušky Trnavy a Slovanu Bratislava donutili stadion opustit. "Tím práce policie nekončila. Na řadu přišlo náročné a zdlouhavé vyhodnocování množství kamerových záznamů," řekla tisková mluvčí. 

Celou situací se zabývala i disciplinární komise slovenské Fortuna ligy. Dohromady týmy zaplatí pokutu 55 tisíc eur (cca 1,4 milionu korun). Stadion Trnavy se pak bude muset tři zápasy obejít bez fanoušků, výjimku dostanou děti do 15 let. Potrestaní byli i fanoušci Slovanu, kteří nesmí být přítomni na čtyřech venkovních zápasech. 

Utkání mezi Trnavou a Slovanem Bratislava bylo nakonec kontumováno.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události