Hokej

Odstraňte jméno sexuálního násilníka ze Stanley Cupu, vyzývá majitel Chicaga

Odstraňte jméno sexuálního násilníka ze Stanley Cupu, vyzývá majitel Chicaga
Hokejisté Chicaga slaví zisk Stanley Cupu Zdroj: Profimedia

Jméno sexuálního násilníka na Stanley Cup nepatří. Takové přesvědčení má majitel Chicaga Rocky Wirtz, který vyzval Hokejovou síň slávy aby z jedné z nejslavnějších trofejí světa odstranila jméno Brada Aldricha, na kterého prasklo, že v roce 2010 sexuálně obtěžoval jednoho z hráčů. Aldrich tenkrát plnil roli videokouče.

Rocky Wirtz zastává ohledně této otázky poměrně jasné stanovisko. "I když už nic nemůže vrátit činy, které udělal, tak vidět jeho jméno na jedné z nejprestižnějších trofejí světa prostě vypadá špatně," nebere si servítky majitel Chicaga.

V roce 2010, když Chicago získalo Stanley Cup, zastával Aldrich roli videokouče. A právě v této sezoně došlo z jeho strany k sexuálnímu zneužívání hráče Kylea Beache, kvůli čemuž o funkci trenéra nedávno také přišel současný trenér Floridy Joel Quenneville, který o celé situaci tehdy věděl. 

Související obsah

​Podle Wirtze je odstranění jména násilníka morální povinností. "Mělo by se tak stát z úcty ke každému hráči, který se obětoval, aby si vydobyl své místo v historii," napsal Wirtz ve svém dopise, který zaslal Hokejové síni slávy.

Nebyl to ale jediný přečin, kterého se bývalý videokouč Chicaga dopustil. Sexuální zneužívání Kylea Beache na něj prasklo tento týden, ale v roce 2013 byl odsouzen za trestné činy čtvrtého stupně, které se týkaly 16letého mladíka. 

"Jména byla vyryta a poté léta měněna," napsal Wirtz v dopise adresovaném Lannymu MacDonaldovi, jenž předsedá Hokejové síni slávy. "Zaujmout stanovisko k neodpustitelnému chování Aldricha by mělo znamenat vymazání jeho jména z poháru."

Za Chicago aktuálně hraje Dominik Kubalík. Jeho gól proti Detroitu ale na výhru nestačil.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události