Fotbal

Xavi je náš trenér, ozývá se z Kataru. Barcelona má zatím smůlu

Námluvy okolo legendárního fotbalisty Xaviho stále neutichají, nicméně zatím to vypadá, že se bývalý záložník do Barcelony jako trenér nevrátí. Potvrdil to jak 41letý Španěl, tak jeho klub Al-Sadd, jenž zmínil jeho platnou smlouvu.

Barcelona hledá po vyhazovu Ronalda Koemana nového trenéra a zraky katalánského velkoklubu se upírají na jejich legendu Xaviho, který po konci hráčské kariéry trénuje klub Al-Sadd v Kataru.

Podle původních zpráv se měl předseda Barcelony Joan Laporta už se Xavim sejít a mělo dojít k dohodě. Nicméně sobotní informace tyto spekulace zase vyvrátily. Sám 41letý bývalý fotbalista pak prohlásil, že zatím nikam neodchází. "Momentálně se naplno soustředím na svou práci v Al-Saddu a nemůžu hovořit o ničem jiném," zazněla Xaviho slova na tiskové konferenci před zápasem jeho týmu.

Související obsah

S vyjádřením pak přispěchal na twitteru i samotný katarský celek: "V reakci na kolující spekulace chce management Al-Saddu znovu potvrdit, že Xavi má v klubu dvouletou smlouvu. Plně se soustředí na nadcházející zápasy, abychom udrželi vedení v lize a obhájili titul." 

Xavi Hernández patří po právu mezi legendy Barcelony. V katalánském velkoklubu už prošel jeho věhlasnou akademií, následně zde od roku 1998 působil dlouhých sedmnáct sezon, než v roce 2015 odešel nejdříve jako hráč do zmíněného Al-Sadd. S Barcou šikovný záložník získal 8 titulů ve španělské La Lize a čtyři trofeje v Lize mistrů.

Barceloně se herně nedaří, porážku s Vallecanem pak odnesl kouč Koeman, podívejte se na sestřih zápasu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události