Fotbal

Xavi míří do Barcelony, Katařané kývli na vykoupení ze smlouvy

Xavi míří do Barcelony, Katařané kývli na vykoupení ze smlouvy
Zdroj: Profimedia

Sen fanoušků Barcelony se stává realitou. Po vyhození trenéra Ronalda Koemana doufali Katalánci v angažování svého bývalého hráče Xaviho Hernandeze. Jeho katarský zaměstnavatel ho původně nechtěl pustit, ale během pátku kývl na vykoupení ze smlouvy, takže Xavi se vrací do klubu svého života.

Xavimu se v Al-Saddu v roli trenéra dařilo a už delší dobu byl v hledáčku Barcelony. Trenérské zkušenosti už stihl nasbírat, takže po vyhazovu Ronalda Koemana přišel čas angažovat bývalého záložníka, jenže zádrhelem byl nesouhlas vedení Al-Saddu. Katařané se z pochopitelných důvodů nechtěli zbavit trenéra po devíti ligových kolech bez porážky.

Bývalý kapitán Blaugranas projevil zájem odejít do Barcelony, jenže Al-Sadd dlouho odmítal. V pátek ovšem přišel zvrat. "Vedení Al-Saddu souhlasilo s Xaviho odchodem do Barcelony po zaplacení výstupní klauzule ve smlouvě. Souhlasili jsme s budoucí spoluprací s Barcelonou. Xavi je důležitou součástí historie Al-Saddu a přejeme mu úspěch," napsal katarský tým na svém oficiálním twitteru.

Výstupní klauzule by podle renomovaného novináře Fabrizia Romana měla být přibližně 5 milionů eur (126 miionů korun). 41letý Španěl působil v Al-Saddu od roku 2015. První čtyři roky ještě hrál, ale poté se z trávníku přesunul na lavičku a chopil se trenérské role.

Související obsah

​Za dva roky trenérského působení s mužstvem získal sedm trofejí. Tým vedl v 97 zápasech, z nichž 64 vyhrál, šestnáctkrát remizoval a sedmnáctkrát prohrál. V Barceloně strávil Xavi dlouhých 17 sezon a ty poslední byl kapitánem týmu. S Blaugranas vyhrál osmkrát španělskou ligu a čtyřikrát Ligu mistrů. Pro Katalánce je velkou legendou a nyní by měl být také spasitelem, jelikož velkoklubu patří v La Lize hrozivé deváté místo.

Barcelona si naposledy v Lize mistrů poradila s Dynamem Kyjev:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události