Góly Zadiny a Hronka nepomohly, Detroit padl. Skóroval také Hertl

Filip Zadina Zdroj: profimedia.cz

Hokejisté Filip Zadina a Filip Hronek se gólově prosadili v duelu proti Torontu. Prvně jmenovaný navíc ještě přidal asistenci. I tak ale jejich Detroit prohrál s Torontem 4:5. Skóroval také Tomáš Hertl, který nasměroval San Jose k výhře 2:1 nad Winnipegem v prodloužení.

Ačkoliv dostal čtyři góly, z toho dva z hokejky Filipa Zadiny a Filipa Hronka, slavil nakonec výhru brankář Maple Leafs Petr Mrázek. První hvězdou zápasu pak byl vyhlášen jeho spoluhráč John Tavares, který si připsal gól a dvě asistence.

Z českých hokejistů se pak gólově prosadil také Tomáš Hertl, jenž otevřel skóre zápasu proti Winnipegu Jets. Hosté pak srovnali ve druhé třetině a zápas tak šel za hubeného výsledku 1:1 do prodloužení. V něm uspěli Sharks, konkrétně Švýcar Timo Meier, jenž zužitkoval přesilovku.

Podívejte se na gól Alexandra Ovečkina v duelu proti Detroitu:

Výsledky NHL:

Vancouver - Edmonton 1:2
Branky: 60. Boeser (J. T. Miller, Horvat) – 12. Foegele (Nurse, Bouchard), 40. Draisaitl (Nugent-Hopkins, McDavid).

Los Angeles - Montreal 5:2
Branky: 25. Arvidsson (Kopitar, O. Määttä), 33. Kaliyev (Clague, Kopitar), 42. Kupari (M. Roy, Iafallo), 46. Iafallo (M. Roy), 55. Iafallo (Danault, Kupari) – 19. Josh Anderson (Dvorak, A. Romanov), 58. Chiarot (Josh Anderson, Suzuki).

San Jose - Winnipeg 2:1 po prodloužení
Branky: 21. Hertl (T. Meier, Barabanov), 62. T. Meier (Labanc, B. Burns) – 57. Connor (Ehlers, Dubois).

Colorado - Minnesota 4:1
Branky: 14. Landeskog (Burakovsky, MacKinnon), 38. E. Johnson (MacKinnon, Landeskog), 43. Kadri (Landeskog, Compher), 58. Landeskog (Compher, E. Johnson) – 37. Hartman (M. Foligno, Dumba).

Pittsburgh - New Jersey 2:4
Branky: 13. D. Heinen (Aston-Reese, Riikola), 43. B. McGinn (Blueger, Aston-Reese) – 20. A. Johnsson (Bratt, D. Hamilton), 38. Vesey, 57. Bratt (TS), 59. A. Johnsson (P. K. Subban).

St. Louis - Chicago 1:0
Branky: 48. Krug (Tarasenko, Perron).

Nashville - NY Islanders 3:2 po sam. nájezdech
Branky: 27. Jeannot (Fabbro, Sissons), 52. Benning (Benning, Sissons), rozh. náj. F. Forsberg – 15. Beauvillier (Bailey, Barzal), 33. Wahlstrom (Nelson, Pulock).

Boston - Florida 3:2 po sam. nájezdech
Branky: 20. Coyle (T. Hall, Lazar), 54. McAvoy (B. Marchand, T. Hall), rozh. náj. Coyle – 21. Duclair (Verhaeghe, Ekblad), 48. Barkov (Huberdeau, Ekblad)

Toronto - Detroit 5:4
Branky: 20. Muzzin (Brodie, Tavares), 40. Bunting (Spezza, N. Ritchie), 41. Kerfoot (Tavares, Muzzin), 48. Tavares (Kerfoot, Rielly), 58. Marner – 29. Zadina (Seider, Gagner), 42. Veleno (M. Rasmussen), 51. Naměstnikov (Veleno, Oesterle), 60. Hronek (L. Raymond, Zadina).

Calgary - Philadelphia 4:0
Branky: 30. Monahan (R. Andersson, E. Lindholm), 49. M. Tkachuk (E. Lindholm, Monahan), 57. Backlund (T. Pitlick, R. Andersson), 59. J. Gaudreau (Ch. Tanev, Kylington).