Basketbal

Durant měl být vyloučen, říká rozhodčí. NBA mu udělila velkou pokutu

Americký basketbalista Kevin Durant neudržel při pátečním zápase proti Indianě nervy na uzdě, když rozhodčí posoudil jeho počínání v útočné fázi jako nedovolené. Jeden z nejlepších hráčů světa poté naštvaně jednou rukou hodil míč mezi diváky. NBA mu pak zpětně udělila pokutu 25 tisíc dolarů (550 tisíc korun). V samotném utkání dostal jen technickou chybu, ale hlavní rozhodčí po zápase přiznal, že pochybil a měl Duranta rovnou vyloučit.

Kevin Durant patří mezi největší hvězdy Brooklynu i celé NBA. V zápase proti Indianě pomohl k výhře 105:98 22 body, ale utkání neměl vůbec dohrát. "V tu chvíli se rozhodčí, jenž Durantovi technickou chybu udělil, domníval, že míč nebyl do hlediště vhozen velkou silou. Když jsme ale zhlédli video po utkání, tak jsme viděli, že to tak bylo a Kevin měl být vyloučen," přiznal chybu hlavní sudí utkání Sean Wright.

Pravidla NBA totiž na toto nesportovní chování pamatují. Podle nich hráč, který hodí nebo kopne míč mezi fanoušky silou, má být za to okamžitě a bez pardonu vyloučen. V tomto případě si tak muži s píšťalkou počínali chybně.

Související obsah

​Vedení NBA se tak rozhodlo, že trojnásobného olympijského vítěze potrestá zpětně. Napařilo mu pokutu ve výši 25 tisíc dolarů (550 tisíc korun). Durant si tak příště asi rozmyslí, jestli se takto zachová i příště. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události