Rozjetá Carolina stále nenašla soupeře, zastaví ji skvěle chytající Vejmelka?

Zdroj: profimedia.cz

Carolina Hurricanes oplývá tuto sezonu naprosto skvělou formou. Vyhrála všech sedm zápasů, přičemž ani jednou nemusela hrát prodloužení. Soupeřem jí bude Arizona, která má naprosto odlišné starosti. V bráně by měl opět stát český brankář Karel Vejmelka, který zatím předvádí skvělé výkony. Bude to právě on, kdo zastaví Nečase a spol. ve famózní jízdě? O tom se můžete přesvědčit v neděli od 18 hodin na Nova Sport 1. Hostem ve studiu, které začíná 17:45, bude bývalý hokejista Jiří Tlustý.

V loňské sezoně se Carolině povedla základní část skvěle, když jí se ziskem 80 bodů patřilo celkové třetí místo. Velmi dobře vstoupila také do té letošní. Sedm zápasů, sedm výher a skóre 31:11. Lépe už to ani nešlo. Žádnému jinému týmu se nic takového nepovedlo.

Hlavními tahouny jsou Andrej Svečnikov a Sebastian Aho, kteří už posbírali dvouciferný počet kanadských bodů. V bráně září také Frederik Andersen, který v šesti odchytaných zápasech má procentuální úspěšnost zákroků 95,6 % a v průměru pustil pouze 1,33 gólu na zápas. Podle představ se ale nedaří Martinu Nečasovi, který si zatím připsal pouze dvě asistence.

​​Na první pohled čeká Carolinu snadná práce. Arizona totiž všech osm zápasů prohrála, když pouze jednou dotáhla zápas alespoň do prodloužení. Tým sužují hlavně velké problémy v obraně, kde jsou brankáři pod častou permanencí střel soupeře. Své o tom ví i Karel Vejmelka, který pomohl právě k jedinému získanému bodu. Jinak předvádí skvělé výkony.

Ve čtyřech zápasech na něj šlo 160 střel, z nichž jich 14 pustil za svá záda. Drží si tak slušnou úspěšnost zákroků 91,25 %. V průměru pak pustil 2,74 gólu na zápas. Proti Carolině ho ale čeká velmi těžká šichta. Jestli ji zvládne, zjistíte v neděli od 18 hodin na Nova Sport 1. Ve studiu se pak můžete těšit i na bývalého hráče Caroliny Jiřího Tlustého.