Vejmelka při premiéře v NHL zářil. Arizona padla až po nájezdech

Karel Vejmelka zasahuje v dresu Arizony Zdroj: Profimedia

Pětadvacetiletý brankář Karel Vejmelka si v utkání proti Arizoně odbyl premiéru ve slavné NHL. V dresu Arizony se představil na ledě Buffala a pochytal celkem 32 střel, přičemž nestačil pouze na jedinou. Jeho tým nakonec prohrál až po samostatných nájezdech.

Karel Vejmelka dostal šanci v bráně Arizony poté, co se minulý zápas vůbec nepovedl Carteru Huttonovi, který musel proti Columbusu lovit puk ze sítě celkem osmkrát. Bývalému hráči komety Brno ale vyšla příprava, když pomohl Arizoně ke dvěma výhrám a za čtyři třetiny pustil pouze jeden gól.

První vážnější situaci musel Vejmelka řešit ve 12. minutě, kdy Thompson nebezpečně pálil z pravého kruhu, ale český brankář byl pozorný. Na konci první třetiny pak čelil nebezpečné střele Okposa a následně před ním nebezpečně tečoval puk Eakin.

Na začátku druhé Vejmelka poprvé a naposledy v zápase inkasoval během klasické hry. S Caggiulovým samostatným únikem si sice poradil, ale na následnou dorážku Eakina už nestačil. Během druhé části hry se český brankář ještě několikrát zaskvěl, když pochytal velké šance Hinostroza, Thompsona a Girgensonse.

Bývalý hráč Komety Brno zářil i ve třetí třetině, když si poradil s Cozensem, který před ním vymíchal puk a následně vychytal i dorážku Eakina. Pět minut před koncem pak musel čelit přečíslení dva na jednoho, když vychytal střelu Olofssona.

​Utkání nakonec dospělo až do prodloužení, kde Vejmelka předvedl další dva parádní zákroky a držel naděje týmu až do samostatných nájezdů. V nich Vejmelku překonal Thompson a Ruotsalainen, zatímco za Arizonu se trefil pouze Schmaltz, a tak český brankář pomohl k zisku jednoho bodu.

Petr Mrázek se rozpovídal po přípravném zápase v dresu Toronta proti Ottawě

České házenkářky se o překvapení nepostaraly. Na úvod MS nestačily na Němky

Česká házenkářská reprezentace odstartovala mistrovství světa prohrou s favorizovaným Německem v poměru 21:31. Nejlepší českou střelkyní byla Dominika Zachová, která se trefila čtyřikrát. V dalším utkání hrají svěřenkyně Jana Bašného s Maďarskem.