Fotbal

Nejsem rasista a rasismus odsuzuji, brání se Řehák. Klidně půjde i k soudu

Nejsem rasista a rasismus odsuzuji, brání se Řehák. Klidně půjde i k soudu
Asistent trenéra Slavie Pavel Řehák Zdroj: MICHAL SVÁČEK / MAFRA / Profimedia

Nedělní utkání fotbalové Fortuna ligy mezi Slavií a Plzní má dohru i mimo hřiště. Plzeňský Jhon Mosquera obvinil slávistického trenéra Pavla Řeháka z rasismu, a dokonce mu pohrozil násilím. Slavia nyní zveřejnila Řehákovo vyjádření, ve kterém bývalý útočník nařčení popírá a tvrdí, že je připraven bránit se i soudní cestou.

Plzeňský útočník Jhon Mosquera krátce po utkání na svém instagramu nařkl Pavla Řeháka, že ho nazval opicí. V pondělí se svého hráče zastala i Viktoria, ovšem ta ve svém prohlášení označila pouze člena realizačního týmu, jméno žádné neuvedla. Podle Mosquerova, po chvíli smazaného, příspěvku je ovšem jasné, že mělo jít právě o Řeháka. Ten se nyní brání.

"Se vší rozhodností odmítám nařčení z rasismu, které vůči mé osobě vznesl plzeňský hráč Jhon Mosquera," uvádí Řehák na úvod svého prohlášení, které Slavia zveřejnila na klubovém webu.

"Plzeňského hráče Jhona Mosqueru jsem nikdy neoznačil slovem ‘monkey‘, ale ani žádným jiným výrazem, který by mohl vyvolat jakýkoli rasistický dojem či by měl jakýkoli rasistický podtext. V průběhu hráčské kariéry jsem působil několik let v zahraničí, mezi hráči a trenéry jiných národností a různých kultur mám mnoho celoživotních přátel, nejsem rasista a rasismus odsuzuji," odmítá rázně Řehák nařčení z rasismu.

Související obsah

"Neudělal jsem to, a protože jsem se k němu v průběhu zápasu nikdy nepřiblížil na bližší vzdálenost než cca 15 metrů, pak pokud bych to skutečně udělal, tak by takovýto můj výraz nejen zachytily kamery nebo ruchové mikrofony, ale velmi dobře by jej také museli slyšet mí kolegové na lavičce a v mém bezprostředním okolí," dodává na svou obranu slávistický asistent trenéra.

"Pokud by Jhon Mosquera či kdokoli jiný i po opadnutí vášní po zápase Slavia – Plzeň nadále tvrdil, že jsem se dopustil vůči němu či komukoli jinému jakéhokoli rasistického výroku, budu se proti takovémuto tvrzení, které poškozuje mne i mou rodinu, bránit soudně," napsal Řehák na závěr svého prohlášení.

Hráči Slavie mají od nové sezony také nové dresy:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události