Fotbal

Bývalí šéfové světového fotbalu jsou obviněni z podvodu

Bývalí šéfové světového fotbalu jsou obviněni z podvodu

Bývalý prezident FIFA Sepp Blatter a bývalý šéf UEFA Michel Platini byli švýcarskými orgány obviněni z podvod. Během následujících měsíců je čeká soudní řízení, které bude prošetřovat podezřelou platbu 2 milionů švýcarských franků (přes 48 milionů korun).

Kauza kolem 85letého Blattera, který do své rezignace stál v čele organizace FIFA v letech 1998 – 2015, a francouzské ikony Michela Platiniho se po šestiletém vyšetřování pohnula kupředu.

Oba bývalí funkcionáři byli obviněni z podvodu a v následujících měsících stanou před soudem. Nicméně může trvat roky, než švýcarské soudy dospějí k závěru.

Zdroj: profimedia.cz

Zdroj: Profimedia

​Předmětem podvodu je podezřelá platba téměř 50 milionů korun, které si Platini zpětně vyžádal v lednu 2011 za své služby poradce v letech 1998 – 2002. Blatter tehdy urgoval patřičné orgány FIFA, aby sumu urychleně vyplatily. Oba podezřelí odmítli, že by se nekalého jednání dopustili.

Blatter byl navíc obviněn ze špatného hospodaření ve funkci prezidenta, zpronevěry fondů FIFA a padělání úředních dokumentů.

 Bývalého šéfa FIFA také vyšetřovali kvůli bezúročné půjčce fotbalovému svazu Trinidadu a Tobaga:

​Platini, který začal být oficiálně vyšetřován teprve minulý rok, čelí obvinění z podvodu, zpronevěry, padělání a ze spolupodílení se na Blatterově trestném jednání.

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události