šipky

Sedláček se blýskl na dalším turnaji. Vyřadil i Jonnyho Claytona

Obrovsky cenný skalp si připsal na Players Championship Final 28 český šipkař Karel Sedláček. Ten ve druhém kole zničil hráče s aktuálně nejlepší formou Jonnyho Claytona. O kolo později už ale padl.

Na 28. turnaji Players Championship se nejlepšímu českému šipkaři Karlu Sedláčkovi poměrně dařilo. Ačkoliv mu příliš nepřál los. V prvním kole porazil jednoznačně nizozemského borce Lorenza Pronka 6:1, ale ve druhém kola ho čekal jeden z nejtěžších možných soupeřů Velšan Jonny Clayton.

Zlej Kája byl jasným outsiderem, což se ovšem nepotvrdilo. Vítěze posledního World Series Final a hráče se čtyřmi trofejemi z letošního roku smázl 6:2, a v pátém legu dokonce zavřel 170! Dostal se tak do třetího kola, které ale pro něj bylo konečné. S Ryanem Joycem prohrál 3:6.

​Pro Sedláčka jde v závěru roku o hodně. Bojuje o účast na mistrovství světa, o poslední dva grandslamy a také o udržení karty pro příští sezonu. Každá výhra se tak počítá. Komu se naopak na turnaji nedařilo, je druhý český zástupce Adam Gawlas. Ten v prvním kole padl s Jackem Mainem 3:6.

Karel Sedláček na turnaji porazil Jonnyho Claytona, který o uplynulém víkendu triumfoval na World Series Final:

Sáblíková v závodě na 3 000 metrů pátá, opět vyhrála Schoutenová

Rychlobruslařka Martina Sáblíková skončila v závodě na 3000 metrů v Salt Lake City na 5. místě. Další zastávce Světového poháru vévodila Nizozemka Schoutenová, která vyhrála před druhou krajankou De Jongovou, třetí skončila Norka Wiklundová.

Obránce Pardubic zapsal proti Třinci pět bodů, zlínský bek zase vstřelil hattrick

Hokejové Pardubice dokázaly ve 29. kole Tipsport extraligy porazit vedoucí Třinec. Přičinil se o to zejména obránce Košťálek, jenž si připsal pět asistencí. To Sparta zase padla s posledním Zlínem, za který zářil obránce Daniel Gazda. Zlínský bek vstřelil hattrick a navrch přidal jednu přihrávku. Výsledky Tipsport extraligy: Litvínov – Olomouc 3:4 Plzeň – Karlovy Vary 3:2 Vítkovice – Hradec Králové 1:2 v prodloužení Brno – Kladno 5:2 Pardubice – Třinec 6:3 Sparta – Zlín 4:6