Hokej

Zázračný gólman Demko. V bráně chytal s holou rukou, pak napodobil Haška

Americký gólman Thatcher Demko je novým hrdinou Vancouveru. V nočním zápase proti Rangers totiž úplně kouzlil v bráně a vychytal Canucks výhru 3:2 v prodloužení. V jednu chvíli dokonce chytal i s holou rukou.

Demko celkově pochytal 23 střel a nejzářivější chvíli si přichystal při závěrečném tlaku Rangers ve třetí třetině. V tu chvíli hráli newyorští Jezdci dvojnásobnou přesilovku a toužili vstřelit vítězný gól.

Proti byl však americký gólman, který i za pomoci obránců vychytal několik jasných šancí. Při jednom zákroku navíc přišel o svou hokejku i vyrážečku a mezi třemi tyčemi se tak bránil střelám Rangers pouze s holou rukou.

Související obsah

​V tu chvíli si ale zahrál na slavného Dominika Haška a předvedl tzv. škorpiona, kdy vleže na břiše patou dokázal puk vyrazit nad bránu.

Demkův zákrok fanouškům připomněl tuto Haškovu parádu:

Obrovský tlak Rangers následně ukončil rozhodčí, který si po nekonečné gestikulaci Thatchera Demka konečně všimnul, že brankář nemá svou výstroj a hru přerušil. Hráči Canucks včetně amerického gólmana si tak mohli oddechnout a diváci v Rogers Aréně jim zase hlasitě zatleskali.

Související obsah

​Následně Vancouver vstřelil rozhodující gól v prodloužení, a slaví tak výhru nad New York Rangers 3:2.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události