Fotbal

Trable pro Spartu i reprezentaci. Nad dvěma hráči visí otazník

Trable pro Spartu i reprezentaci. Nad dvěma hráči visí otazník
Ondřej Čelůstka a Adam Hložek | Zdroj: profimedia/koláž tn.cz

Už v pondělí začíná listopadový sraz české fotbalové reprezentace. A je možné, že v ní dojde k několika změnám. Zdravotní problémy totiž trápí sparťany Adama Hložka a Ondřeje Čelůstku.

Adam Hložek nenastoupil do čtvrtečního utkání Evropské ligy s Lyonem kvůli nespecifikovanému zranění. Zatím tak není jasné, zda bude k dispozici reprezentačnímu trenérovi Jaroslavu Šilhavému pro utkání s Kuvajtem a Estonskem. To samé se týká také stopera Ondřeje Čelůstky. Ten sice do zápasu nastoupil, ale už v sedmé minutě musel kvůli zdravotním lapáliím střídat.

"Ještě nevíme, jak to s nimi bude. Nemáme ještě zprávy jejich lékařského vyšetření. Oba hráči během pátku absolvují vyšetření, aby byl jejich zdravotní stav přesně diagnostikovaný," prozradil tiskový mluvčí Sparty Ondřej Kasík. Konkrétněji se k jejich zdravotnímu stavu klub vyjádří v neděli před utkáním s Teplicemi.

Související obsah

​O tom, zda se hráči zúčastní nadcházejícího reprezentačního srazu, se rozhodne v pondělí, kdy budou zveřejněny případné změny v nominaci. Zranění Hložka a Čelůstky nejsou jediná v týmu Jaroslava Šilhavého. K dispozici nebudou ani Patrik Schick, Jan Bořil, Jakub Jankto nebo Pavel Kadeřábek.

Přátelské utkání s Kuvajtem je na programu 11. listopadu v Olomouci. Kvalifikační duel s Estonskem se odehraje 16. listopadu v Praze.

O absenci Patrika Schicka jsme informovali také ve Sportovních novinách:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události