Fotbal

Přestup do Barcelony se komplikuje, Xaviho nechce pustit jeho klub

Přestup do Barcelony se komplikuje, Xaviho nechce pustit jeho klub
Zdroj: profimedia.cz

Ikona Barcelony Xavi Hernández by se rád vrátil do katalánského velkoklubu jako trenér. Jenže přestup blokuje jeho zaměstnavatel, tedy katarský klub Al-Sadd, který nechce svého současného kouče pustit.

Xavi a Barcelona, to bylo vždy silné spojení. Dnes 41letý bývalý fotbalista prošel akademií v Barce a v katalánském klubu strávil dlouhých sedmnáct let. Nyní by se tak na Camp Nou rád vrátil v roli trenéra, jenže to se zatím příliš nezamlouvá jeho současnému týmu Al-Sadd.

Katařané se už sešli se zástupci Barcelony, k dohodě ale nedošlo. "Vítáme návštěvu delegace z Barcelony. Oceňujeme ji a respektujeme. Stanovisko klubu je od začátku jasné. Jsme odhodlaní udržet si Xaviho jako našeho trenéra a nemůžeme ho nechat odejít v tomto citlivém období sezony," prohlásil výkonný ředitel Al Saddu Turkí Al-Alí na klubovém webu.

Související obsah

Zájem Barcy ale trvá, a klub je dokonce ochoten zaplatit výstupní klauzuli, která podle španělských médií činí 10 milionů eur (255 milionů korun). A zájem přestoupit má i Xavi. "Je to otázka zdravého rozumu, a nakonec to snad dopadne. Jsem nadšený a opravdu se těším na návrat domů. Být trenérem Barcy by bylo velkolepé. Oba kluby spolu vedou rozhovory. Nemohu toho moc říct, ale jsem pozitivní člověk. Musí se dohodnout. O tom to je. Kluby znají moji pozici a doufám, že se brzy najde řešení," prohlásil bývalý hvězdný záložník a současný kouč katarského Al-Sadd, kam odešel v roce 2015 jako hráč a od sezony 2019/2020 tým vede jako trenér.

Barcelona momentálně potřebuje trenéra jako sůl. Po mizerných výsledcích totiž odvolala Ronalda Koemana, a tým tak aktuálně vede trenér B-týmu Sergi Barjuán. V La Lize jsou Katalánci až na 9. místě.


V Lize mistrů dokázala Barcelona porazit Dynamo Kyjev těsným výsledkem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události