Lens se dostalo na druhé místo Ligue 1. Čtyřmi góly zničilo Troyes

Arnaud Kalimuendo slaví gól | Zdroj: Profimedia

Fotbalisté Lens jsou v aktuálním ročníku nejvyšší francouzské fotbalové soutěže největším překvapením. Po 13. odehraném zápase se drží na skvělém druhém místě. V posledním zápase zničilo Troyes 4:0.

Domácí o svém úspěchu rozhodli už během prvního poločasu, kdy dokázali vstřelit hned tři góly. Skóre otevřel ve 14. minutě Arnaud Kalimuendo. O čtvrt hodiny později už to bylo o dvě branky. Wesley Said si naběhl na centr Clausse a krásnou střelou nedal Gallonovi šanci.

A do poločasu to bylo o tři góly. Said nebezpečně vypálil, hostující gólman dokázal jeho pokus vyrazit, ale k dorážce se dostal Jonathan Clauss a hlavou poslal míč do sítě.

​Poslední gól přišel přesně po hodině hry. Snadnou práci měl před úplně prázdnou brankou Przemyslaw Frankowski a dal na konečných 4:0. Lens je tak s 24 body na druhém místě. Troyes patří 14. příčka.

Páteční výsledek Ligue 1:

Lens - Troyes 4:0 (3:0)
Branky: 4. Kalimuendo, 29. Saïd, 35. Clauss, 60. Frankowski.

Ligue 1 v aktuálním ročníku vede PSG, které v minulém zápase zvítězilo i bez největších opor: