Další sporty

Parkurista Opatrný: V Praze to bude sportovně srovnatelné s Tokiem

Parkurista Opatrný: V Praze to bude sportovně srovnatelné s Tokiem
Aleš Opatrný Zdroj: GCL official

Vrchol parkurového sportu se nezadržitelně blíží. A jedna z největších českých hvězd Aleš Opatrný už se Global Champions Prague Playoffs nemůže dočkat. V O2 Areně bude startovat s koněm, se kterým se zúčastnil i olympijských her v Tokiu, Pojede na stájové jedničce valachu Forewerovi.

"Účastí na olympijských hrách v Tokiu jsem si určitě splnil můj dětský sen. Jen mě trochu mrzelo, že tam nemohli být diváci. Popravdě jsem také očekával, že to bude probíhat lépe, protože naše forma na začátku sezony tomu napovídala. Samotný závod nevyšel podle představ, ale jinak atmosféru v olympijské vesnici, to bych přál každému zažít," zavzpomínal Opatrný.

Není to ale jediná akce, na kterou rád vzpomíná. "V hlavě mi utkvělo například CSIO v Římě, které bylo pro mě velkým zážitkem hned po olympijských hrách. Doufám však, že ten největší letošní zážitek teprve přijde při Global Champions v Praze," doufá jeden z nejlepších českých jezdců.

Související obsah

​Češi už dokonce slavili jeden triumf na Pohárů národů v Praze. "Už tenkrát jsem při tiskové konferenci říkal, že Pohár národů v Praze se nedá srovnávat s tím, co nás čeká v Římě nebo v Tokiu. Praha byla skvělý zážitek, jelikož se nám konečně povedlo doma vyhrát CSIO. Bylo to fantastické, ale úroveň pěti hvězd byla ještě přece jen vzdálená," přiznává Opatrný.

Český parkurista letos oželel mistrovství Evropy, aby si kůň Forewer mohl odpočinout. "Musel jsem o tom chvilku přemýšlet. Chtěl jsem se zúčastnit mistrovství Evropy, které se konalo v sousedním Německu, ale po zvážené celé sezony, kdy jsme dosáhli spousty úspěchů jsem si řekl, že Forewerovi je teprve deset let a tu pauzu si zaslouží. Sezona byla opravdu dlouhá a chci si ho udržet ve zdraví i pro ty další, které budou přicházet. Příští rok nás čeká mistrovství světa, tak doufáme, že se na to dobře připravíme," přeje si Opatrný.

Global Champions Prague Playoffs startuje ve čtvrtek 18. listopadu.

O parkuru jsme si povídali s jezdcem Ondřejem Zvárou:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události