Bayern měl na mále, ale bere další tři body. Lipsko ve šlágru porazilo Dortmund

Jedenáctým kolem pokračovala také německá Bundesliga. Mistrovský Bayern hostil na domácím hřišti třetí Freiburg, v utkání dominoval, ale nakonec se o tři body bál. Před reprezentační přestávkou vede Bayern ligu o čtyři body před Dortmundem, který padl v Lipsku.

Bayern v utkání s Freiburgem dominoval a do vedení se dostal ve třicáté minutě. Po přihrávce do vápna se gólem prosadil německý reprezentant Leon Goretzka. I ve druhém poločase hosté přežívali jednu tutovku za druhou. Nakonec impotenci v zakončení ukončil polský kanonýr Robert Lewandowski, který se trefil v pětasedmdesáté minutě.

V posledních minutách měl neuvěřitelné tutovky hostující Freiburg, ale Neuer vychytal pokusy Demiroviče i Hölera. Snížení nakonec přišlo až ve třetí nastavené minutě, kdy se ve vápně dostal k míči Janik Haberer, jenž nedal domácí jedničce jedinou šanci zasáhnout.

Lipsku se na startu sezóny moc nedaří a chuť si chtěla spravit ve šlágru kola proti oslabenému Dortmundu. Domácí byli od prvních minut mnohem lepším celkem, Christopher Nkunku před půlhodinou dostal míč do běhu a po kličce poslal svůj celek do jednobrankového vedení. Hosté se prosadili ze své první větší šance. Marco Reus dostal míč za obranu a technickým zakončením vyrovnal.

RB ale pokračovalo v aktivní hře a bylo nebezpečné. Vše vyvrcholilo krátce před sedmdesátou minutou, kdy dostal centr na zadní tyčku Yussuf Poulsen a pozměnil na konečných 2:1. V nastavení mohl ještě přidat jeden gól Adams, ale sám před Kobelem se neprosadil.

Koukněte se na sestřih utkání mezi Lipskem a Dortmundem:

Bochum si na domácím hřišti poradila s Hoffenheimem 2:0 a oddálila se pozicím sestupu. Z týmů na spodu tabulky se zadařilo také Bielefeldu, jenž vyhrál poprvé v letošním ročníku, a to na půdě Stuttgartu. Wolfsburg přehrál Augsburg těsně 1:0.