Trápení Barcy trvá, Katalánci ztratili tříbrankové vedení. Bílý balet uspěl

Fanoušci Barcelony se v posledních hodinách radovali z příchodu legendárního Xaviho na trenérskou lavičku, ale nadšení se brzy vytratilo. Ještě s prozatímním trenérem se Barcelona představila na půdě Celty Vigo, kde po poločase vedla 3:0, ale nakonec si oba celky rozdělily po bodu. Real Madrid si došel pro tři body, ale v posledních minutách se strachoval.

Bída nadále trvá, ale po prvním poločase to vypadalo na starou dobrou Barcelonu. Ansu Fati se prosadil již v páté minutě parádním gólem z levé strany. Míč se po jeho střele dostal ke vzdálenější tyčce. Po necelých dvaceti minutách to bylo již o dvě branky. Zpoza vápna se krásně prosadil Sergio Busquets.

Do konce prvního poločasu se prosadil ještě Memphis Depa, který si naskočil na centrovaný míč z levé strany a hlavou jej uklidil do branky Celty Vigo. Vypadalo to, že je téměř rozhodnuto. Hned na startu druhého poločasu se nicméně prosadil Iago Aspas, který využil zmatků v hostující obraně a bylo to 1:3.

Na rozdíl jediné branky upravil Nolito, ale branka nebyla pro hru rukou uznána. O pět minut později se ale bývalý útočník Manchesteru City prosadil, hlavou překonal ter Stegena podruhé a bylo to pouze o jednu branku. Obrovskou vlnu euforie odstartoval v šesté nastavené minutě Iago Aspas, který parádní střelou vyrovnal na konečných 3:3.

Večer se do hry dostal také Real Madrid, který na domácím hřišti přivítal Rayo Vallecano, kterému se na startu sezóny daří. ​Již ve čtrnácté minutě se trefil Toni Kroos a do konce poločasu se trefil také velký kanonýr Karim Benzema. Bílý balet byl aktivní i ve druhém poločase, ale třetí branka nepřišla.

Naopak si slavný celek a možná nejúspěšnější tým posledních let koledoval a v šestasedmdesáté minutě inkasoval. Hlavičkou se totiž prosadil Radamel Falcao a dal utkání dramatický nádech. V první nastavené minutě mohl být vyrovnáno, ale Toni Kroos na čáře míč odkopl do zámezí. Tým Carla Ancelottiho se dostal na první místo LaLigy.