Fotbal

Nezůstane kámen na kameni? Xavi se chystá vyhodit bývalé spoluhráče

Nezůstane kámen na kameni? Xavi se chystá vyhodit bývalé spoluhráče
Bývalý záložník Xavi Hernández se po konci kariéry věnuje trénování. Teď převzal Barcelonu, s níž jako hráč získal řadu trofejí. | Zdroj: Profimedia.cz

Jen co byl jmenován novým trenérem Barcelony, už chystá velké věci. Legendární Xavi prý hodlá v katalánském klubu udělat pořádný průvan. Aby uvolnil místo nové generaci, chce se totiž rozloučit s několika staršími hvězdami, s nimiž roky hrál a získal spoustu trofejí. Na "černé listině" totiž prý není nikdo jiný než čtveřice matadorů - Gerard Pique, Sergi Roberto, Jordi Alba a Sergio Busquets.

Příchod nového trenéra vyvolal u fanoušků Barcelony nadšení. Do katalánského klubu se totiž po šesti letech vrátila jeho legenda Xavi Hernández.

Hvězdný záložník se po konci hráčské kariéry stal koučem a ještě donedávna působil v katarském týmu Al-Sadd. Teď se však upsal své milované Barceloně, aby klubu pomohl znovu získávat trofeje jako v době, kdy na Nou Campu sám hrál.

​Vypadá to však, že v tažení za úspěchy už Xavi nebude chtít využít některé starší hráče, s nimiž se prý hodlá rozloučit proto, aby uvolnil místo nové generaci.

A nejspíš půjde o hodně nepopulární krok. Z Barcy by totiž měli podle listu El Nacional odejít Segio Busquets, Gerard Pique, Sergi Robeto a Jordi Alba. Fotbalisté, se kterými Xavi oslavil spoustu úspěchů na hřišti i v kabině. Pokud tito čtyři skutečně odejdou, z Xaviho bývalých spoluhráčů zůstane u Blaugranas už pouze brankář Marc-André ter Stegen.

Související obsah

​Alba by se mohl podle zpráv přesunout do francouzského PSG. Kam by ale zamířili ostatní? Co se v Barceloně nakonec stane, zatím není jisté, už teď je jasné, že Xavi se rázných kroků určitě nezalekne.

Ještě nedávno to vypadalo, že Xavi se trenérem Barcelony nestane:

TN.CZ
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události