Fotbal

Je to oficiální. Legendární Xavi se upsal Barceloně

Je to oficiální. Legendární Xavi se upsal Barceloně
Zdroj: Profimedia

Už to bylo prakticky jasné. Nyní už bývalý zaměstnavatel Xaviho, katarský klub Al-Sadd, souhlasil s vykoupením svého oblíbeného trenéra, který se tak vrací do klubu svého srdce. V Barceloně bývalý skvělý záložník podepsal smlouvu na dva a půl roku.

Na pozici hlavního kouče tak Xavi nahrazuje odvolaného trenéra Ronalda Koemana. Získat zpět klubovou legendu ale nebylo vůbec snadné. Vedení Al-Saddu nechtělo svého lodivoda pustit, ale nakonec souhlasilo s výstupní klauzulí, která se odhaduje na přibližně 5 milionů eur (126 milionů korun).

Do Barcelony by měl Xavi přicestovat během víkendu. V pondělí je pak naplánována tisková konference a představení nového trenéra. Do Katalánska se vrací po šesti letech.

Související obsah

​V A-týmu Barcelony strávil slavný Španěl 17 let, během nichž získal 25 trofejí. Za Blaugranas má druhý největší počet odehraných zápasů - 767. Nyní se vrací z katarského celku Al-Sadd, s kterým získal tamější pohár a dotáhl tým i do semifinále AFC Champions League, což je asijská obdoba Ligy mistrů.

V posledním zápase si Barcelona poradila s Dynamem Kyjev:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události