Hokej

Pastrňák konečně prolomil střeleckou bídu. Přesto ho trenér ostře zkritizoval

Pastrňák konečně prolomil střeleckou bídu. Přesto ho trenér ostře zkritizoval
Zdroj: profimedia.cz

David Pastrňák neprožívá vůbec optimální začátek sezony. V devíti zápasech posbíral pouze šest bodů za tři góly a stejný počet asistencí. Před gólem do sítě Toronta měl dokonce čtyřzápasový půst, kdy nezískal ani jeden kanadský bod. Po utkání s Javorovými listy jej ale trenér Cassidy zkritizoval za špatný pohyb, který nebyl takový jako v jiných zápasech.

Bostonu patří až čtrnácté místo Východní konference. I přesto, že má odehráno o pár zápasů méně než jeho soupeři, je zisk deseti bodů v devíti zápasech žalostně málo. Svými výkony tomu nepomáhá ani David Pastrňák, kterého po utkání s Torontem zkritizoval kouč Cassidy. 

"Nemyslím si, že nohama pracoval jako v předchozích zápasech. Zkoušeli jsme, jak ho dostat zpátky do tempa, a tak jsme udělali nějaké změny v lajnách, což bylo trochu na úkor Hauly. Po jednom až dvou střídáních jsme se pak vrátili do klasického složení," popisoval zkušený trenér taktické změny, které udělal kvůli českému hráči. 

Související obsah

"Budu k vám upřímný. Myslím si, že byl Pastrňák trochu dole. Chtěl jsem mu těmi změnami vyslat zprávu, aby se rozhýbal a vrátil se zpátky do zápasu. Chvílemi se mu dařilo, chvílemi ne, ale doufám, že brzy bude zase sebevědomější. Myslím ale, že se od něj zase brzy můžeme těšit na skvělý hokej," věří Cassidy. 

Nebyl to ale jen Pastrňák, který to od trenéra schytal. Slova kritiky měl k celému týmu jako celku. "Zápasy proti Torontu, Philadephii, Floridě a Carolině měly jedno společné. Soupeři do zápasu dali něco navíc, zatímco my ne," mrzelo trenéra v rozhovoru pro Boston Herald. 

Související obsah

"Je třeba, abychom v zápase byli naplno celých šedesát minut. Jedině tak zjistíme, jestli jsou soupeři lepší tým než my. To se nám ve venkovních zápasech proti těžkým soupeřům vůbec nepovedlo," věděl Cassidy. 

Dalším soupeřem Bostonu bude Ottawa, se kterou se utká v noci z úterý na středu. 

David Pastrňák si období před novou sezonou pořádně užil, když se odvázal v kotli Baníku Ostrava

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události