Českému týmu start nevyšel. Na Karjala Cupu prohrál se Švédy

Češi se na úvod letošního Karjala Cupu utkali se Švédskem. | Zdroj: Profimedia.cz

Česká hokejová reprezentace na úvodu Karjala Cupu prohrála. Ve švédském Linköpingu vyzvala hráče Tre Kronor a po dvou třetinách prohrávala už 0:4. Výsledek v samotném závěru pouze kosmeticky upravil Filip Chlapík. Češi tak zahájili letošní seriál Euro Hockey Tour porážkou 1:4.

Český národní tým otevřel Karjala Cup bitvou se Švédskem a už zkraje 3. minuty se mohl dostat do vedení. Obráncům Tre Kronor totiž ujel Jiří Smejkal. Český útočník zvolil kličku do bekhendu, při jeho sóloakci ale došlo k posunutí branky a kotouč se do sítě dostal až poté. Gól proto nebyl uznán.

O šest minut později udeřili Švédové. Po přihrávce od Bengtssona si z levého kruhu najel až před Kváču Pontus Holmberg a parádní bekhendovou ranou otevřel skóre.

V první třetině se švédský celek prosadil ještě jednou. Po skrumáži před českou klecí se skvěle zorientoval Carl Klingberg a poslal puk za Kváčova záda.

Svěřenci trenéra Pešána mohli snížit ve 26. minutě, kdy se při vlastním oslabení dostal do velké šance Kaše, Johanssona však nepřekonal. Osmašedesát vteřin před koncem druhé periody Švédsko skórovalo potřetí. Olofsson dostal nabito zleva a zacílil pod víko české svatyně.

​Pohromu pro český tým dokonal o chvíli později úspěšným projektilem z vrcholu levého kruhu Bengtsson. V závěrečné části se čeští reprezentanti sice snažili náskok soupeře umazat, to se jim povedlo jen částečně.

V čase 57:44 zmírnil porážku Filip Chlapík, který využil zaváhání brankáře a napálil kotouč do poloodkryté klece. Národní tým i tak prohrál se Švédskem 1:4.

Švédsko – Česko 4:1  (2:0, 2:0, 0:1)
Branky a nahrávky:
9. Holmberg (A. Bengtsson), 15. C. Klingberg, 39. Olofsson (Tömmernes, Everberg), 40. A. Bengtsson (Holmberg, Djuse) – 58. F. Chlapík (D. Sklenička)

Češi nastoupili na Karjale s dresy, které mají nápis Česko místo dřívějšího Czech Republic: