Tenis

Turnaj mistryň: Plíšková vybojovala vítězství, Krejčíková na úvod padla

Česká tenistka Barbora Krejčíková v úvodní bitvě Turnaje mistryň podlehla Anett Kontaveitové. S Estonkou padla ve dvou setech, 3:6 a 4:6 . Ve skupině Teotihuacán tak zapsala první porážku. Naopak světová čtyřka Karolína Plíšková na úvod vydřela výhru proti Španělce Garbině Muguruzaové.

Barbora Krejčíková rozehrála Turnaj mistryň v mexické Guadalajaře utkáním s Kontaveitovou a za kratší konec tahala už od prvního gemu. S Estonkou držela krok jen do stavu 1:1, soupeřka poté odskočila na výrazný rozdíl tří her a náskok si pohlídala. Krejčíková se sice ještě snažila vzdorovat, nakonec v setu padla 3:6.

Podobně se vyvíjel i začátek druhé sady. Kontaveitová vyhrála vlastní podání a ihned Češku brejkla. Čtvrtá hráčka světového žebříčku ale posbírala zbytky sil a držela se protivnice zuby nehty.

Související obsah

​Za stavu 3:4 se Estonka postavila na podání a čistou hrou zvýšila na 5:3. Češka se ještě dokázala dostat na dostřel, nakonec však prohrála i druhý set, a to 4:6.

Ve skupině Teotihuacán se poté představila také Karolínou Plíšková a na úvod získala hned vydřené vítězství. Se Španělkou Muguruzaovou svedla třísetovou bitvu. V první sadě po ztrátě čtyř her v řadě prohrála 4:6, druhou si vzala přesvědčivě 6:2. Rozhodující set došel až do tiebreaku, který česká tenistka získala 8:6.

Barbora Krejčíková - Anett Kontaveitová 0:2 (3:6, 4:6)

Karolína Plíšková - Garbiñe Muguruzaová 2:1 (4:6, 6:2, 7:6)

Na letošním US Open se Barbora Krejčíková prala i navzdory zdravotním problém. Na Turnaji mistryň už jí s koncem sezony docházejí síly:

TN.CZ
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události