Fotbal

Rangers přišli o trenéra, Gerrard přestoupil do Premier League

Rangers přišli o trenéra, Gerrard přestoupil do Premier League
Zdroj: Profimedia

Dva fotbalové ostrovní kluby hlásí velkou novinku. Zatímco Rangers přišli o trenéra, který je loni dovedl prvnímu titulu po deseti letech, Aston Villa slaví. Právě tento klub z Premier League totiž získal Stevena Gerrarda na post hlavního trenéra.

Poslední dny se o tom spekulovalo a nyní je to definitivní, anglická Aston Villa se pochlubila, že jejím novým trenérem je Steven Gerrard, který přichází po úspěšném angažmá u Rangers.

"Vedení Aston Villy je nadšené z angažování Stevena Gerrarda do role hlavního trenéra," neskrýval radost ředitel birminghamského klubu Christian Purslow pro klubový web. "Bylo naprosto jasné z našich diskuzí se Stevenem, že jeho trenérské ambice, filozofie a hodnoty se naprosto shodují s těmi našimi," dodal Purslow.

"Aston Villa je klub s bohatou historií a tradicí v anglickém fotbalu a já jsem nesmírně hrdý, že jsem se stal jeho novým trenérem," přidal pozitivní slova také bývalý anglický reprezentant.

Gerrard se proslavil především jako hráč v Liverpoolu a anglické reprezentaci. Po skončení aktivní kariéry se dal na trénování liverpoolské mládeže a v roce 2018 se chopil kormidla u skotských Rangers. V uplynulé sezoně s nimi získal první titul po deseti letech, jeho svěřenci z Glasgow navíc v lize zůstali neporažení. V Evropské lize ovšem vypadli se Slavií.

Související obsah

​Letos v Evropské lize potkali Gerrardovi Rangers pro změnu pražskou Spartu. Na Letné podlehli Pražanům 0:1, ale v domácí odvetě už budou bez svého trenéra. Rangers se v oficiálním prohlášení s Gerrardem rozloučili, ale jeho nástupce ještě neohlásili.

Fanoušci Rangers letošní ligový titul slavili bouřlivě, dokonce se při tom poprali na ulici:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

České házenkářky se o překvapení nepostaraly. Na úvod MS nestačily na Němky

Česká házenkářská reprezentace odstartovala mistrovství světa prohrou s favorizovaným Německem v poměru 21:31. Nejlepší českou střelkyní byla Dominika Zachová, která se trefila čtyřikrát. V dalším utkání hrají svěřenkyně Jana Bašného s Maďarskem.