MMA

Bellator 271: Dokáže irská vyzyvatelka ukončit nadvládu Cris Cyborg?

Americká MMA organizace Bellator je zpět, tentokrát s galavečerem s pořadovým číslem 271. V hlavním zapase večera se do klece postaví Sinead "KO" Kavanaghová. Irská vyzyvatelka se s radou od Conora McGregora pokusí o titul pérové váhy připravit dominantní šampionku Cris Cyborg. Podívejte se, na co se těšit, jak turnaj Bellator 271 sledovat, i jak hlavní zápas vidí Lucie Pudilová, která s irskou vyzyvatelkou dva měsíce trénovala.

Kdy a jak sledovat?

Prelims i hlavní kartu můžete v živém přenosu sledovat v sobotu 13. listopadu na Nova Sport 2 a Voyo. Přenos začíná v 1:00 ráno.

Hlavní tahák – bude na Cris Cyborg platit rada od McGregora?

V hlavním zápase večera se představí bývalá šampionka UFC, dnes šampionka Bellatoru a jedna z nejdominantnějších zápasnic historie Cris Cyborg. Brazilku o titul pérové váhy vyzve pětinásobná boxerská šampionka Irska Sinead Kavanaghová, přezdívaná jednoduše “KO“.

Zdroj: profimedia.cz

​Kavanaghová trénuje v SBG Ireland gymu, kde je hlavním trenérem kouč Conora McGregora Jon Kavanagh. A bývalý UFC šampion své krajance poradil, jak na dominantní šampionku.

“Mluvila jsem s ním. Chce, abych s ní naložila jako on s Aldem. Třináct vteřin, to je šťastné číslo,“ vyprávěla Kavanaghová na tiskové konferenci. Samozřejmě narážela na ikonické chvíle galavečeru UFC 194, kdy Conor McGregor ukončil do té doby dominantního Brazilce Josého Alda a stal se šampionem pérové váhy. 

Dva měsíce přípravy s Kavanaghovou trénovala také česká zápasnice Lucie Pudilová. “Zrovna mi psala, říkala, že je v top formě. Je hodně agresivní, silná a má dobrý box. Na zemi má dobrou obranu. Když ji člověk hodí na zem, tak si tě umí udržet tak, aby ses nedostal do pozice," hodnotila Pudilová irskou zápasnici. A jak vidí šanci proti Cris Cyborg?

"Co jsem koukala, Cyborg první kolo trochu spí. Takže pokud by na ní vlétla agresivně a udělala první kolo, tak by na ni měla." 

Sinead je nyní v podobné situaci. Stojí před největším zápasem své kariéry, proti legendě své váhovky a pokud zvládne Cyborg porazit, stane se historicky první šampionkou/šampionem Bellatoru z Irska. Rozhodně ji ale nečeká lehký zápas, Cyborg za posledních 15 let prohrála jen jeden zápas a během své kariéry získala tituly ve čtyřech organizacích: UFC, Bellator, Invicta FC a Strikeforce.

Zdroj: profimedia.cz


Souboj stylů v těžké váze

Druhým tahákem večera je klání mezi pětkou a šestkou těžké váhy, mezi wrestlingem a kickboxem. Tyrell Fortune se po výhře nad kamarádem Mattem Mitrionem vrací, aby se utkal opět se svým známým. S veteránem Lintonem Vassellem trávil týdny během přípravného kempu v roce 2018, když se jeho soupeř připravoval na duel s Philem Davisem. Právě on byl jedním z těch, kdo zkušeného kickboxera učil práci na zemi. Oba však slibují, že kamarádství nechají před vstupem do klece.

"Tenhle zápas je byznys jako vždy, Znám Tyrella a vím, že je skvělý wrestler. Ale já na tom makal extrémně tvrdě, neříkám, že jsem wrestler, ale po přípravě budu schopný s ním držet krok a předčít ho v tom, v čem jsem lepší," říká Vassel, který předpovídá své vítězství TKO nebo submisí během druhého kola.

V sázce je totiž titulová šance. V roce 2022 je naplánovaný duel o absolutního šampiona těžké váhy mezi Ryanem Baderem a prozatímním šampionem Valentinem Moldavskym. Vítěz pátečního klaní by se mohl výrazně posunout k právu porvat se následně o korunu těžké váhy.

Zápasová karta

Cris “Cyborg” (24-2, 1 NC) vs. Sinead Kavanagh (7-4) – o titul šampionky pérové váhy

Tyrell Fortune (11-1) vs. Linton Vassell (21-8) – těžká váha

Aaron Pico (8-3) vs. Justin Gonzales (12-0) – pérová váha

Arlene Blencoweová (14-8) vs. Pam Sorensonová (9-3) – pérová váha

Steve Mowry (9-0) vs. Rakim Cleveland (22-13-1, 1 NC) – těžká váha


Bruna Ellenová
 (5-3) vs. Desiree Yanezová (5-3) – muší váha

Roman Faraldo (5-0) vs. Robert Turnquest (11-7) – velterová váha

Cody Law (4-0) vs. Colton Hamm (4-3) – pérová váha

Valerie Louredaová (3-1) vs. Taylor Turnerová (5-7) – muší váha

Jordan Newman (3-0) vs. Shane O’Shea (4-2) – střední váha

Waldo Cortes-Acosta (3-0) vs. Muhammed DeReese (9-4) – těžká váha

Mahmoud Sebie (3-0) vs. Ethan Hughes (2-0) – velterová váha

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MMA

Důležité Události