Fotbal

Fanoušci Rangers v dalších problémech, za údajný rasismus jdou k soudu

Fanoušci Rangers v dalších problémech, za údajný rasismus jdou k soudu
Zdroj: Profimedia

Skotská policie obvinila hned devět mužů ve věku 18-26 let z rasismu. Jedná se o fanoušky glasgowských Rangers, kteří uráželi před slavným Old Firm derby příznivce Celticu, dojít mělo také k rasismu.

Devět příznivců skotských Rangers nebude mít úplně klidné Vánoce. Po svátcích se totiž musí dostavit k soudu, u kterého budou vypovídat v případu rasistického chování proti fanouškům největšího rivala. Incident se odehrál v městském centru na konci letošního srpna. 

"Udělali jsme první krok, ale očekáváme, že dojde ještě k mnoha zatčením po hanebném rasovém chování, které projevila menšina příznivců Rangers," pronesl Mark Sutherland ze skotské policie na začátku září po zmiňovaném utkání. Tehdy byli zatčeni pouze tři fanoušci, nyní se číslo hned trojnásobně navýšilo.

Dříve v srpnu se na veřejnost dostala i nahrávka, kde fanouškovská skupina Rangers urážela japonského hráče Kyoga Furuhašiho. V březnu letošního roku dokonce trojice příznivců přímo na ulici zavraždila polského fanouška Kamila Charyszyna mačetou. Devět předvolaných bude vypovídat u soudu v rozmezí od ledna do března. 

Související obsah

​Rasismus se modrým glasgowským celkem v posledních měsících jen šíří. Vše začalo údajnou urážkou Ondřeje Kúdely a pokračovalo o pár měsíců později na hřišti Sparty, kde měli být hráči tmavé pleti uráženi dětským publikem. Ve druhém případě se rasismus ovšem nepotvrdil. 

Slavia bojuje proti rasismu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Sparta v přípravě opět zvítězila, vyšlápla si na Rostov

Fotbalisté pražské Sparty vyhráli v přípravě na jarní část sezony i druhý zápas, když na soustředění ve španělské Marbelle porazili ruský Rostov 2:0. Do sítě 14. týmu ruské ligy se trefil Haraslín a druhý gól byl vlastní. A to v podání Aleksandra Mukhina.