Fotbal

Baník se plácne přes kapsu, platí za masivní použití pyrotechniky

Baník se plácne přes kapsu, platí za masivní použití pyrotechniky
Fanoušci Baníku Ostrava s pyrotechnikou Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace ve čtvrtek rozdávala další pokuty a nejhůře dopadl Baník Ostrava. Ten dostal pokutu 160 tisíc korun za masivní použití pyrotechniky v zápase se Spartou.

Vysokou pokutu dostal Baník za velké množství pyrotechniky, ale také za to, že v případě Slezanů to není zdaleka první případ. "Fanoušci Baníku použili v utkání se Spartou více než 70 kusů pyrotechniky. K masivnímu použití pyrotechniky došlo z jejich strany v aktuálním soutěžním ročníku v domácích i venkovních utkáních opakovaně. Disciplinární komise LFA proto ve svém rozhodnutí zohlednila recidivu, a navíc tentokrát došlo dokonce k několika přerušením utkání a pozdržení navázání doby hry. Kromě toho byl zápas přerušen i kvůli vhazování konfet na hrací plochu," okomentoval nezvykle vysoký trest předseda disciplinární komise Richard Baček.

Do kotle Baníku Ostrava si občas rád zajde zafandit hokejový střelec David Pastrňák:

Za použití pyrotechniky zaplatí také Slavia. Ta za prohřešek z utkání s Plzní zaplatí 70 tisíc. 40 tisíc poté zaplatí Viktoria za vhazování předmětů na hrací plochu a nevhodné pokřiky fanoušků z téhož zápasu. Desetitisícovou pokutu dostala druholigová Zbrojovka Brno za porušení covidových protokolů.

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

České házenkářky se o překvapení nepostaraly. Na úvod MS nestačily na Němky

Česká házenkářská reprezentace odstartovala mistrovství světa prohrou s favorizovaným Německem v poměru 21:31. Nejlepší českou střelkyní byla Dominika Zachová, která se trefila čtyřikrát. V dalším utkání hrají svěřenkyně Jana Bašného s Maďarskem.