Fotbal

V Ligue 1 padaly tresty za výtržnosti. Třem klubům hrozí ztráta bodů

V Ligue 1 padaly tresty za výtržnosti. Třem klubům hrozí ztráta bodů
Výtržnosti po zápase Angers - Marseille Zdroj: Profimedia

V letošní sezoně vládne na tribunách nejvyšší francouzské fotbalové soutěže pořádně divoká atmosféra. Po aféře na stadionu Nice, kde diváci přímo na hřišti napadli hráče Marseille, potrestala disciplinární komise další tři kluby za chování jejich fanoušků.

Lille, Marseille a Lens - tyto týmy musí nyní pykat za činy svých příznivců. První dva jmenované kluby odehrají všechna venkovní utkání do konce sezony bez fanoušků a mají podmíněný trest odebrání jednoho bodu. Lens se týká pouze druhý jmenovaný trest. 

A za co byly tresty uděleny? Lille a Lens si odnáší své tresty ze vzájemného zápasu, který se konal 18. září. O poločasové přestávce vtrhli domácí fanoušci na hřiště a vydali se směrem k hostujícímu kotli a oba tábory na sebe vzájemně začaly házet předměty. Nakonec proti nim zasáhla až policie. Druhý poločas začal až s půlhodinovým zpožděním. 

Související obsah

​Podobné scény se odehrály i v zápase mezi Angers a Marseille o čtyři dny později. Tentokrát ale asi padesát hostujících fanoušků vtrhlo na hrací plochu až po závěrečném hvizdu. Rozzuřený dav doběhl k příznivcům Angers a začaly létat předměty. Uklidnit fanoušky museli až pořadatelé.

Za výtržnosti fanoušků byl již dříve potrestán tým Nice za nechutné scény v zápase proti Marseille. Za trest musel odehrát tři domácí zápasy bez diváků a z tabulky mu byl odečten jeden bod. 

Co se v zápase Nice proti Marseille stalo, se můžete podívat na tomto videu. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události