Fotbal

Danke, Jogi. Fanoušci se rozloučili s úspěšným trenérem krásným choreem

Danke, Jogi. Fanoušci se rozloučili s úspěšným trenérem krásným choreem
Joachim Löw se rozloučil s fanoušky | Zdroj: koláž tn.cz / Profimedia

Ve velkém stylu se celý německý národ rozloučil s veleúspěšným trenérem Joachimem Löwem. Jednašedesátiletý mistr světa z roku 2014 obdržel od viceprezidenta německého fotbalového svazu plaketu, nechyběly ani další legendy.

Úspěšný německý trenér skončil po posledním evropském šampionátu, kde se Německu nepovedlo dostat do bojů o medaile. O svém odchodu ovšem světový šampion z roku 2014 informoval již před startem turnaje. Nyní byl Löw oceněn před zaplněným stadionem ve Wolfsburgu, nechybělo ani choreo.

Celá jedna dvoupatrová tribuna bundesligového stadionu v barvách Německa vzdala hold jednomu z nejúspěšnějších trenérů na mezinárodní úrovni. Z rukou viceprezidenta německého fotbalového svazu Petera Peterse obdržel památeční plaketu, která je logicky zaměřená na úspěch na světovém šampionátu v Brazílii.

Související obsah

Nechyběli ani bývalí svěřenci a legendy německého fotbalu. Uličku slávy tvořili Benedikt Höwedes, Lukas Podolski, Oliver Bierhoff, Per Mertesacker, Sami Khedira či Mats Hummels, Mario Gomez a nejlepší střelec německé historie Miroslav Klose. 

Dříve ale úspěšný trenér pronesl, že určitě nekončí svou trenérskou kariéru. Navíc dodal, že potřebuje novou výzvu, ale nyní je stále bez angažmá. "Nikdy jsem nepřemýšlel o ukončení kariéry. Jsou výzvy, které jsou pro mě zajímavé," pronesl v létě Löw, ale neprozradil o jaké se jedná.

Löwa by určitě zajímala práce v Bayernu, ale tomu se pod taktovkou talentovaného trenéra Nagelsmanna daří: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události