Motorsport

Kvalifikaci na sprint vyhrál Hamilton. Cesta k titulu se mu ovšem komplikuje

Lewis Hamilton ve své formuli

V brazilském Sao Paulu se jela kvalifikace na sobotní sprint, po kterém následuje nedělní závod. Z toho ale Hamilton odstartuje minimálně ze šestého fleku, a to kvůli tomu, že namontoval nový spalovací motor.

Kvalifikaci na sobotní sprint, který určí startovací listinu nedělního závodu, vyhrál o téměř půl vteřiny rekordman v počtu výher ve formuli 1 Lewis Hamilton. Ten jel s novým motorem, který fanoušky motosportu naprosto nadchnul. Do nedělního závodu jej ale čeká těžká práce. I kdyby sobotní sprint ovládl, startovat bude ze šestého místa.

Důvodem je zmiňovaná výměna spalovacího motoru. Mercedes vsází všechno na jednu kartu, neboť nizozemský rival Max Verstappen aktuálně vede ve světovém bodování a přibližuje se premiérovému zisku mistrovského titulu. Pátek obsahoval pouze jeden trénink, a to z důvodu přidání již zmiňovaného kvalifikačního sprintu.

Záležet tak bude na sobotě, kde si Hamilton musí vyjet co nejlepší pozici do nedělního závodu. S lepším a rychlejším motorem se ovšem čeká, že si to o prvenství rozdá s Verstappenem. To by znamenalo start ze šestého místa. Vítěz brazilského sprintu navíc obdrží tři premiérové body, proto Mercedes vše vsadil na nový motor.

Skvělý Michal Novák. Český běžec na lyžích dojel při SP v Lillehammeru pátý

Český běžec na lyžích Michal Novák zopakoval skvělý výsledek z minulého týdne a v závodě SP v norském Lillehammeru dojel pátý v závodě na 15 volnou technikou. Závod opanoval domácí Simen Hegstad Krüger.

Sáblíková v závodě na 3 000 metrů pátá, opět vyhrála Schoutenová

Rychlobruslařka Martina Sáblíková skončila v závodě na 3000 metrů v Salt Lake City na 5. místě. Další zastávce Světového poháru vévodila Nizozemka Schoutenová, která vyhrála před druhou krajankou De Jongovou, třetí skončila Norka Wiklundová.

Obránce Pardubic zapsal proti Třinci pět bodů, zlínský bek zase vstřelil hattrick

Hokejové Pardubice dokázaly ve 29. kole Tipsport extraligy porazit vedoucí Třinec. Přičinil se o to zejména obránce Košťálek, jenž si připsal pět asistencí. To Sparta zase padla s posledním Zlínem, za který zářil obránce Daniel Gazda. Zlínský bek vstřelil hattrick a navrch přidal jednu přihrávku. Výsledky Tipsport extraligy: Litvínov – Olomouc 3:4 Plzeň – Karlovy Vary 3:2 Vítkovice – Hradec Králové 1:2 v prodloužení Brno – Kladno 5:2 Pardubice – Třinec 6:3 Sparta – Zlín 4:6