Krejčíková prohrála na Turnaji mistryň i podruhé. Stále má ale šanci na postup

Zdroj: profimedia.cz

Tenistka Barbora Krejčíková nezvládla ani svůj druhý zápas na Turnaji mistryň. Tentokrát prohrála se Španělkou Garbine Muguruzaovou 1:2 na sety, když se soupeřce povedlo utkání otočit. I přesto má ale česká hráčka stále šanci postoupit ze skupiny do semifinále. V posledním zápase musí ale porazit Karolínu Plíškovou a doufat, že Estonka Kontaveitová nezaváhá proti Muguruzaové.

V prvním setu byla Krejčíková jasně lepší hráčkou na kurtu. Od stavu 1:2 dokázala vyhrát pět gamů v řadě, čímž získala úvodní sadu na svoji stranu v poměru 6:2. Poté ale česká hráčka začala doplácet na svůj náročný program a ubývaly jí síly, čehož dokázala bývalá světová jednička využít.

Španělka se ve druhé sadě dostala do vedení 4:1, a ikdyž se rodačce z Ivančic podařilo snížit na rozdíl jediného gamu, prohrála nakonec 3:6. O vítězce třetího setu rozhodl jediný brejk, který přišel ve třetím gamu a získala jej španělská hráčka. Zbytek utkání si už na podání pohlídala a vyhrála 2:6 6:3 6:4.

​Krejčíková je tak jedinou hráčkou ve skupině, která nemá ani jedno vítězství. Situace ale ještě může být pořádně zamotaná. Pokud by Krejčíková v posledním zápase porazila Karolínu Plíškovou 2:0 a zároveň Muguruzaová nezískala ani set proti Kontaveitové, byla by to právě vítězka letošního French Open, která by postupovala ze druhého místa. Pokud by Krejčíková vyhrála 2:1 a druhé utkání by skončilo stejně jako v předešlém případě, měly by všechny tři hráčky stejný poměr setů a o postupující by rozhodoval větší počet získaných gamů.

Pořád ale platí, že nejlepší pozici má Karolína Plíšková, které k postupu stačí jakákoli výhra nad Krejčíkovou bez ohledu na to, jak dopadne druhý zápas ve skupině.

Krejčíková na úvod turnaje prohrál s Anett Kontaveitovou.