Fotbal

Neymar přiletěl na sraz luxusní helikoptérou. Zaparkoval přímo na hřišti

Neymar přiletěl na sraz luxusní helikoptérou. Zaparkoval přímo na hřišti
Neymar přiletěl na reprezentační sraz luxusní helikoptérou Zdroj: Twitter, Profimedia

Brazilský fotbalista Neymar přicestoval na reprezentační sraz Brazílie ve velkém stylu. Na místo totiž dorazil vlastním vrtulníkem, když přistál přímo na tréninkovém hřišti Granja Comari. Cena jeho dopravního prostředku se odhaduje na asi 12 milionů dolarů (264 milionů korun).

Brazílii čeká ve středu prestižní utkání kvalifikace na mistrovství světa na hřišti Argentiny. V nominaci "kanárků" nemohla chybět ani největší hvězda Neymar, který září ve francouzském PSG po boku Lionela Messiho a Kyliana Mbappého.

Jako způsob přepravy zvolil Neymar vlastní černý vrtulník Airbus H-145, do kterého se vejde až jedenáct lidí. Vrtulník je 13,64 metru dlouhý a 3,95 metru vysoký. Aby si jej mohl hvězdný fotbalista pořídit, musel sáhnout do peněženky pro 264 milionů korun. 

Související obsah

​To ale pro něj není taková ztráta jako pro obyčejného smrtelníka. V PSG si totiž vydělá ročně 75 milionů dolarů (1,6 miliardy korun) a od sponzorů dostane dalších 430 milionů jako kapesné. Je tak třetím nejvíce vydělávajícím fotbalistou na světě. 

V jihoamerické kvalifikaci o mistrovství světa patří Brazílii suverénně první místo, když na svého hlavního konkurenta z Argentiny má náskok šesti bodů. Postup na závěrečný turnaj má už Brazílie jistý, jelikož na pátou Kolumbii má náskok 18 bodů a do konce kvalifikace zbývá pouze 5 zápasů. 

Neymarovo PSG v Lize mistrů nečekaně ztratilo, když remizovalo s Lipskem 2:2.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události