Fotbal

Zažívám nejlepší období kariéry, září Mandous. Proti Kuvajtu mu byla zima

Zažívám nejlepší období kariéry, září Mandous. Proti Kuvajtu mu byla zima
Reprezentační brankář Aleš Mandous Zdroj: Profimedia

Brankář Aleš Mandous vychytal proti Kuvajtu první reprezentační nulu. V součtu se zápasy v klubu je to už pátá v řadě. Ve Slavii teď dostává přednost před Ondřejem Kolářem, ale rivalita mezi nimi nepanuje. "Máme skvělý vztah a podporujeme se," říká devětadvacetiletý brankář.

V zápase proti Kuvajtu neměl žádnou práci. Pouze musel sledovat jak jedna střela míří mimo branku. Jinak se brankář Slavie mezi třemi tyčemi nudil a musel se udržovat v pohotovosti. "Byl to asi nejlehčí zápas pro gólmana, co si můžu představit. Musel jsem se hýbat, protože byla zima a dával jsem si aspoň nabíhané rovinky. Ale příprava probíhala jako každý zápas," řekl zkušený brankář po utkání. "Zápas jsem si užil, protože reprezentovat je pro mě velká čest. Jsem rád, že jsem dostal důvěru," přiznal vděčný Mandous.

Pozvánku do národního týmu dostal díky výkonům, které předvádí ve Slavii, když se mu v posledních čtyřech zápasech podařilo udržet čisté konto. "Toto období si moc užívám. Když gólman udrží čistě konto, je to pro něj plus, dodává to sebevědomí týmu. Je to nejlepší období v kariéře, hraju ve skvělém klubu," vypráví Mandous nadšeně. 

Související obsah

​V prvním týmu tabulky aktuálně dostává přednost před Ondřejem Kolářem. "Nemyslím si, že je to ve Slavii rozdělené na jedničku a dvojku. Máme skvělý vztah a podporujeme se. Takto by to mělo být v každém klubu. Ondra je profesionál," popisuje Mandous vztah mezi oběma gólmany. 

Po přestupu z Olomouce cítí, že jeho výkonnost šla nahoru. "V tréninku jsem si musel zvykat na větší rychlost a kvalitu zakončení. Člověk má kratší dobu na reakci. Jsem rád, že jsem ve Slavii, protože se můžu jen zlepšovat," těší Mandouse.

Slavia před sezonou představila nové dresy.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události