Salahománie! Egypťana během utkání obtěžoval polonahý fanoušek

Mohamed Salah v dresu Egypta Zdroj: Profimedia

V africké kvalifikaci na mistrovství světa Egypt pouze remizoval na hřišti Angoly 2:2. Celé utkání odehrál také Mohamed Salah, který má v této sezoně mimořádnou formu. V reprezentačním dresu se ale neprosadil. I tak ale neunikl pozornosti domácích fanoušků, kteří za ním přiběhli na konci utkání. Jeden z nich si cestou k němu dokonce svlékl tričko.

Mohamed Salah je s přehledem nejproduktivnějším hráčem anglické Premier League. V jedenácti zápasech se můžou pyšnit jen stěží uvěřitelnou bilancí deseti vstřelených gólů a sedmi asistencí. Daří se mu i v Lize mistrů, kdy ve čtyřech utkání rozvlnil síť hned pětkrát.

V reprezentaci to ale ani zdaleka taková sláva není. V kvalifikaci na mistrovství světa nastoupil do čtyřech utkání, ale ani v jednom se neprosadil. To samé platilo i v pátečním utkání proti Angole, kdy odehrál celých devadesát minut, ale k lepšímu výsledku než remíze 22 nepomohl.

I tak ale neunikl pozornosti třech fanoušků zřejmě domácího týmu, kteří za ním v 88. minutě vběhli na hřiště, aby svého idola objali. Z reakcí Mohameda Salaha je ale patrné, že si jejich přítomnost příliš neužíval. Tím spíše, že jeden z nadšenců byl nahoře bez.

​Tito fanoušci možná i trochu záměrně rozkouskovali konec zápasu a možná i trochu vědomě narušili závěrečný tlak Egypta, kterému se povedlo srovnat z 0:2 na 2:2. I po remíze ale Egypt stále suverénně vede skupinu F, když má na Gabon náskok čtyři body. Před posledním zápasem ve skupině tak má jistotu postupu do 3. fáze kvalifikace na mistrovství světa.

Salah pomohl Liverpoolu dvěma góly k výhře nad Atléticem Madrid.