MMA

Legendární Fedor před finálním zápasem kariéry: Čeká ho speciální soupeř

Legendární Fedor před finálním zápasem kariéry: Čeká ho speciální soupeř
Fedor Jemeljaněnko s ruskou vlajkou | Zdroj: Profimedia.cz

Jeden z nejlepších zápasníků v historii bojových sportů ukončí svou nesmírně bohatou kariéru v organizaci Bellator proti opravdu speciálnímu soupeři. Velká šou se odehraje v Moskvě, domově Fedora Jemeljaněnka.

Pětačtyřicetiletý ruský zápasník Fedor Jemeljaněnko ukončí svou profesionální kariéru, ve které vyhrál čtyřicet zápasů. Naposledy si poradil s Timothym Johnsonem ve druhé polovině října na akci Bellator 269. Američana ukončil po necelých dvou minutách a připsal si na domácí půdě jubilejní výhru. 

"Bude to Fedorův poslední zápas, proto pro něj musíme naplánovat něco opravdu velkého a nezapomenutelného. Pokud za sebou máte tak velkou a úspěšnou kariéru, zasloužíte si tu nejlepší rozlučku,“ řekl prezident americké organizace Scott Coker. 

Související obsah

​Coker navíc přiznal, že galavečer proběhne v hlavním městě Ruska. "Je to Fedorova vysněná lokace, proto se tam vrátíme. Mohu říct, že půjde o masivní rozlučku, na kterou se jen tak nezapomene," dodal Coker. Navnadil i soupeřem. "Bude to pořádné jméno. Myslím si, že všichni budou zírat. Hodláme dovést někoho skutečně speciálního," zakončil. Předpokládaný termín poslední bitvy Posledního císaře by měla proběhnout v létě 2022.

Takto dopadl poslední souboj Fedora: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MMA

Důležité Události