Hokej

Jaškin se stal obětí nechutného zákroku. Trenér přinesl špatné zprávy

Dmitrij Jaškin je fakt smolař. Po návratu do NHL ho čeká dlouhá doba na marodce. Stal se totiž obětí zákeřného faulu v podání obránce Nashvillu Marka Borowieckiho, který jej nabral kolenem. Pro českého hráče tím utkání skončilo a podle vyjádření trenéra Arizony jej čeká dlouhé léčení.

Ve třinácté minutě utkání přebíral Jaškin puk na červené čáře poblíž mantinelu. Vydával se s ním do středu kluziště, kde se ale střel s obráncem Nashvillu Markem Borowieckim, který jej zákeřným zákrokem trefil kolenem do spodní části těla. Podle přítomných fanoušků byl následný Jaškinův řev slyšet až na tribunu. 

Český hráč šel okamžitě k zemi a jeho spoluhráč Antoine Roussel se ho okamžitě vydal mstít, když s Borowieckim šel do pěstního souboje. Za faul na Jaškina dostal kanadský obránce trest 5+10 minut a navrch si odpykal dalších pět minut za následnou rvačku. Roussel byl potrestán dvěma minutami za vyvolání rvačky a pět minut za samotnou účast v ní.

Související obsah

​Podstatné ale je, že zdravotní stav Dmitrije Jaškina není vůbec dobrý. "Bude to na dlouho. Je to zranění ve spodní části těla, které vyžaduje opravdu dlouhé léčení," řekl po utkání, které se hrálo ze soboty na neděli, utkání trenér Arizony Andre Tourigny.

Jaškin tak po návratu do NHL odehrál za Arizonu dvanáct zápasů, ve kterých si připsal jeden bod za asistenci v utkání proti Minnesotě. Skvělou formu, kterou si přinesl z ruské KHL tak nyní bohužel nezužitkuje, protože ho čeká několikaměsíční pauza.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události