Hokej

Takový faul bez trestu? Jaškinův kat vyvázl bez následného postihu

Takový faul bez trestu? Jaškinův kat vyvázl bez následného postihu
Zdroj: profimedia.cz

Obránce Mark Borowiecki za sražení a zranění českého hokejisty Dmitrije Jaškina nebude disciplinárně dále trestán. V neděli o tom rozhodlo NHL oddělení pro bezpečnost hráčů.

Disciplinární komise NHL v neděli projednávala ošklivý zákrok hráče Nashville Predators ze sobotního utkání proti Arizoně (4:1). Borowiecki ve třinácté minutě utkání kolenem trefil rozjetého Jaškina do nohy a český reprezentant šel k zemi. Podle přítomných fanoušků byl následný Jaškinův řev slyšet až na tribunu a led opustil s asistencí. 

Borowiecki za faul inkasoval 5+10 minut na trestné lavici a dalších 5 minut za následnou rvačku, další trest ho ale za zmrzačení Jaškina nečeká. "Po zhlédnutí všech záběrů, ze všech možných úhlů, jsme se usnesli, že Borowiecki schválně necílil nebo jinak směřoval své koleno do Jaškina tak, aby bylo potřeba udělit další disciplinární kroky," zhodnotila NHL, že nebude více trestat.Děsivý faul na Dmitrije Jaškina:

​Zatímco si Borowiecki může oddechnout, Jaškin a tým nikoli. Stav českého hokejisty je podle všeho vážný a hvězda posledních dvou ročníků KHL bude nějakou dobu mimo hru. "Bude to na dlouho. Je to zranění ve spodní části těla, které vyžaduje opravdu dlouhé léčení," prozradil trenér Arizony Andre Tourigny. Rozsah zranění českého hokejisty zatím známý není a je předčasné dělat závěry. Poranění kolene ale je postrachem hokejistů a ukončilo už nejednu kariéru.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události