Krejčíková začala kanárem, Plíšková ale duel otočila. Postup přesto nevyšel

To byl souboj. Na Turnaji mistryň se proti sobě v základní skupině utkaly Barbora Krejčíková a Karolína Plíšková, které se na kurtu vydaly ze všech sil. Vítězka letošního Roland Garros nejprve nadělila české soupeřce kanára, Plíšková ale poté vývoj zcela otočila a udolal Krejčíkovou 2:1. Semifinále ale nakonec české tenistce o kousek uteklo.

Barbora Krejčíková začala zápas proti své krajance Plíškové fantasticky a po velkém boji soupeřku hned v první hře brejkla. Následně vyhrála vlastní podání a odskočila o dva gamy. Plíškové start naopak vůbec nevyšel a prohrála i své druhé podání v řadě.

A nevyšly jí ani ty další. Krejčíková naopak famózně zastavila každý pokus své protivnice a v prvním setu jí nakonec nadělila nepopulárního kanára.

Ve druhé sadě se Plíšková oklepala a otevřela ji vítězným servisem. Krejčíková se ale dokázala dotáhnout. Ve čtvrtém gamu druhého setu dokonce odvrátila dva brejkboly. Posléze naopak nasazenou trojku obrala o podání a přiklonila zápas na svou stranu.

​Plíšková se však držela zuby nehty a držela s krajankou krok. I vítězka Roland Garros si pak  při své svém servisu vybrala slabší chvíli a po třech dvojchybách darovala manželce Jakuba Hrdličky brejk. Ta ho navíc potvrdla i vítězným podáním a otočila vývoj celého setu ve svůj prospěch.

Rozhodující sadu načaly obě hráčky tím, že si držely svá podání. A to až do stavu 4:4. Poté Plíšková odskočila na 5:4  a následně sice neproměnila první mečbol při servisu své protivnice, ten další už ale ano, a tak po senzační otočce urvala triumf.

Po strhující výhře měla Plíšková šanci na postup do semifinále. K tomu potřebovala, aby už jistě postupující Estonka Anett Kontaveitová vyhrála. Ta však poslední zápas skupinyse Garbiňou Muguruzaovou prohrála 4:6 a 4:6. Španělka se tak díky lepšímu poměru setů dostala do čela tabulky, Plíšková skončila na třetím, nepostupovém místě a její krajanka Krejčíková na posledním, čtvrtém místě.

Barbora Krejčíková - Karolína Plíšková 1:2 (6:0, 4:6, 4:6)

Ve čtyřhře na Turnaji mistryň Barbora Krejčíková válí s parťačkou Kateřinou Siniakovou: