Ronaldo skončil v slzách: Portugalsko v 90. minutě přišlo o přímý postup na MS

Zdroj: profimedia.cz

Portugalci včetně svého kapitána Cristiana Ronalda chtějí na utkání se Srbskem rychle zapomenout. Mitrovič trefou v 90. minutě změnil skóre na 2:1 a poslal Srby na světový šampionát v Kataru. Portugalce naopak místo přímého postupu čeká baráž.

Před posledním utkáním skupinové fáze byly oba celky se 17 body na děleném prvním místě skupiny A. Portugalsku, které mělo lepší vzájemné skóre, stačila k přímému postupu remíza a až do posledních chvil to vypadalo, že se tak stane. Jenže oslavy Portugalců zhatil střídající Aleksandar Mitrovič

Portugalci šli do vedení už ve druhé minutě, kdy skóroval Sanchez. Srbové srovnali ve 33. minutě střelou Tadiče. Zatímco portugalský kapitán tentokrát vyšel gólově naprázdno, ten srbský, i přes nedávné nepříjemní zranění, ke gólu přidal i vítězný centr. V 90. minutě poslal míč na hlavu Mitroviče a ten zvýšením na 2:1 katapultoval Srbsko na světový šampionát.

​Cristiano Ronaldo se nestačil divit a po konečném hvizdu zůstal na trávníku sedět v slzách. Porážka bolí o to víc, když si hvězdný CR7 vzpomene na poslední vzájemný zápas. V březnu se týmy rozešly s jednobodovým ziskem po remíze 2:2, vše ale mělo být jinak. Rozhodčí totiž Ronaldovi neuznali gól, a připravili tak Portugalsko o cenné dva body, které by nyní znamenaly postup. Tehdy frustrovaný Portugalec při odchodu do šaten ve vzteku zahodil kapitánskou pásku.

Den po zápase se Ronaldo k porážce vrátil a své pocity shrnul v následujícím příspěvku na facebooku: “Fotbal nám znovu ukázal, že k těm nejžádanějším cílům vedou ty nejklikatější cesty. Včerejší výsledek je pro náš tvrdý, ale ne dost na to, aby nás srazil dolů. Cíl kvalifikovat se na mistrovství světa 2022 stále žije a my víme, co musíme udělat, abychom se tam dostali. Žádné výmluvy, Portugalsko směřuje do Kataru,“

​​Srbové jsou tak dalším postupujícím na MS v Kataru v roce 2022. Ve stejný čas se kvalifikovali také Španělé, kteří porazili Švédy 1:0, a Chorvaté díky porážce Ruska 1:0. Již dříve si účast zajistily výběry Německa, Dánska, Francie, Belgie, Brazílie a domácího Kataru.

​Srbský triumf náležitě slavila i světová jednička Novak Djokovič. Ten po rozhodujícím gólu ukázal více radosti, než u něj mnohdy vídáme na kurtu.

Ronaldovi se letos extrémně daří v Lize mistrů. Podívejte se na reportáž s názvem "Fenomén Ronaldo":