Hokej

Z farmy do prvního týmu. Arizona povolala útočníka Jeníka

Z farmy do prvního týmu. Arizona povolala útočníka Jeníka
Hokejista Jan Jeník Zdroj: Profimedia

Jednadvacetiletý útočník Jan Jeník začal tuto sezonu na farmě v Tucsonu, teď ho jeho Arizona povolala do prvního týmu. Společně s ním ukázala ještě na Hudsona Faschinga a Bena McCartneyho. Coyotes tak zareagovali na zranění Christiana Fischera a Čecha Dmitrije Jaškina.

Mládežnickému reprezentantovi Janu Jeníkovi se v AHL od začátku sezony daří. V deseti zápasech zaznamenal sedm kanadských bodů za čtyři branky a tři nahrávky a patří mezi nejlepší trojici hokejistů Tucsonu.

Generální manažer Arizony Bill Armstrong teď oznámil, že Coyotes českého hráče povolávají do prvního týmu. A to v reakci na zranění Dmitrije Jaškina a Christiana Fischera. Společně s ním míří nahoru také čtyřiadvacetiletý Hudson Fasching a dvacetiletý Ben McCartney. Fasching zapsal v deseti duelech deset bodů (4+6), McCartney bodoval šestkrát (5+1).

Související obsah

​Arizona Jeníka draftovala v roce 2018 jako 65. hráče v pořadí. Loni za Coyotes český hráč naskočil do dvou zápasů. A v obou skóroval. Stal se tak teprve druhým hráčem v historii klubu, jenž vstřelil branku ve svých dvou prvních duelech. Teď možná přidá další starty.

Zákrok na českého útočníka Dmitrije Jaškina, který se při střetu zranil:

TN.CZ
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události