Fotbalista i elektrikář. Záložník po výpadku světel zachránil zápas

Zdroj: Twitter Daily Mail are Twats

Tak to bylo nevídané. Záložník Phil Turnbull zachránil zápas amatérské ligy na Britských ostrovech mezi týmy Marine a Dunston. V 53. minutě totiž na stadionu zhasla světla a chvíli to vypadalo, že utkání bude muset být odloženo. Hostující hráč s číslem čtyři však pracuje jako elektrikář, a tak se jal problém vyřešit. Po pětačtyřiceti minutách se tak mohlo pokračovat ve hře a Turnbull je za hrdinu.

Na stadionu anglického klubu Marine ještě pořádně ani nezačal druhý poločas a duel už byl přerušen. Bitvu s Dunstonem totiž přerušila závada světel, která přestala fungovat. Chvíli to vypadalo, že utkání bude odloženo, pak se však našel hrdina, jenž se rozhodl pomoci.

Záložník hostujícího celku Phil Turnbull totiž v běžném životě pracuje jako elektrikář, a tak přiložil ruku k dílu a na problém se podíval. U elektrického rozvaděče si počínal jako ostřílený mazák a závadu skutečně opravil.

"Lidé mě nazývají hrdinou, ale já se tak nevidím. Jedny světla se mi povedlo nahodit, další troje už ne. Přes telefon mi poradil i klubový elektrikář, který tam nemohl být," řekl k situaci sám hráč.

Duel se po třičtvrtě hodině nakonec znovu rozběhl, hrdina utkání se však nakonec příliš radovat nemohl. Po remíze 2:2 totiž tým Marine zvítězil na penalty a Dunston a jeho spoluhráči se vraceli domů s porážkou.

Ve fotbale se dějí různé kuriózní situace. Takhle chtěl například z Cristiana Ronalda servat dres jeden z fanoušků: