Hokej

Slovák Chára si to rozdal s odvěkým rivalem, v NHL se porvali už popáté

Ti dva se opravdu nemají rádi a při vzájemných střetnutích je to znát. Slovenský hokejový obr Zdeno Chára hrající v NHL za New York Islanders se znovu popral s útočníkem Tampy Patrickem Maroonem, přičemž šlo už o jejich pátou bitku.

Že spolu mají Chára a Maroon nevyřízené účty, které chtějí srovnat, bylo víc než viditelné. Oba tvrďáci se do sebe totiž pustili pouhé čtyři vteřiny po úvodním buly. Slovenský dlouhán, jenž měří 206 centimetrů, dobře využíval dlouhých paží a americkému forvardovi nedovolil zasadit žádný nebezpečný úder. Naopak jej po dvaceti vteřinách strhnul na zem a bitku vyhrál.

Šťastnější byl ale nakonec Maroon, jehož Tampa porazila Islanders doma 4:1. „Neuvěřitelná práce od Big Riga proti legendě, která bude v Síni slávy. Udával rytmus a nakonec jsme získali dva body,“ pochvaloval si bek Blesků Ryan McDonagh.

​Podle zámořských médií šlo už o pátou rvačku mezi těmito dvěma borci, kteří si nejdou pro ránu daleko. Poprvé si to rozdali už v roce 2017, kdy Chára válel ještě za Boston a Maroon v Edmontonu. I tehdy, stejně jako ve většině následujících rozepřích, měl navrch čtyřiačtyřicetiletý rodák z Trenčína, jemuž není radno se plést do cesty.

Podívejte se na další čtyři pěstní souboje Chara vs. Maroon:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události