Fotbal

Je to muž, nebo žena? Jordánsko chce prošetřit pohlaví brankářky Íránu

Je to muž, nebo žena? Jordánsko chce prošetřit pohlaví brankářky Íránu
Zdroj: profimedia.cz / Talibjan Kosimov / Anadolu Agency

Velmi bizarní případ řeší momentálně v Íránu. Za tamní reprezentační fotbalový tým žen totiž prý chytal muž, což tvrdí poražená jordánská strana, která chce celý případ prošetřit a zjistit pohlaví brankářky.

Národní svaz Jordánska tak chce, aby Asijská fotbalová konfederace prošetřila utkání z 25. září, ve kterém brankářka Íránu Zohreh Koudaeiová vychytala svému týmu výhru 4:2 v penaltovém rozstřelu. Díky čemuž se Írán kvalifikoval na úkor Jordánska na Asijský pohár v příštím roce.

"Vzhledem k předloženým důkazům a důležitosti soutěže vyzýváme AFC, aby zahájila transparentní a jednoznačné vyšetřování panelem nezávislých lékařských expertů s cílem určit způsobilost těch, kterých se to týká," stojí ve zprávě jordánského svazu, který se chce zaměřit nejenom na pohlaví brankářky, ale i dalších hráček, které můžou nosit v rámci pravidel dresy, jenž zahalují více než klasické fotbalové úbory.

S vyšetřováním naopak nesouhlasí trenérka Íránu Maryam Irandoostová. "Řeči o pohlaví brankářky jsou jen výmluvou, proč nepřijmout porážku od íránských žen. Chtěla bych potvrdit, že před zahájením kvalifikace byly provedeny nezbytné testy, lékařský personál pečlivě prozkoumal každou hráčku národního týmu," tvrdí Irandoostová.

​Podívejte se na obrovskou minelu brankáře ve francouzské Ligue 1:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události